Facebook Google+ Twitter

Titanic II wypłynie w rejs w 2016 roku

Clive Palmer, jeden z najbogatszych ludzi na świecie chce zbudować replikę legendarnego Titanica. Ten miliarder, rodem z Australii, podpisał już umowę wstępną ze stocznią na budowę statku.

Marzeniem, pochodzącego z Queensland w Australii, Clive Palmera jest zbudowanie w ciągu kilku lat floty luksusowych statków pasażerskich. Właśnie zaplanował i podpisał już wstępną umowę z chińską stocznią CSC Jinling Shipyard na zbudowanie Titanica II.

Miliarder chciałby, żeby dziewiczy rejs jednostki odbył się w 2016 roku na tej samej trasie, którą płynął jego pierwowzór. Dodatkową atrakcją ma być podczas rejsu z Anglii do USA eskorta, w postaci okrętów chińskiej marynarki wojennej.

Statek będzie równie luksusowy jak legendarny Titanic z początku XX wieku. Jednak różnica w wyposażeniu będzie kolosalna. Titanic II powstanie w oparciu o najnowsze zdobycze techniki, z wykorzystaniem najnowszych technologii na miarę XXI wieku.

Na pokładzie znajdą się zarówno bardzo nowoczesne rozwiązania w zakresie nawigacji morskiej oraz ratunkowej, jak i luksusowe kabiny dla pasażerów.

"Titanic II", podobnie jak jego poprzednik, będzie miał 840 pokoi i 9 pokładów. Ma być, jak mówi Palmer, całkowicie niezatapialny. Dodaje on jednak, że jeżeli zrobi się w nim dziurę to z pewnością zatonie tak samo, jak jego poprzednik.

Pierwszy rejs przewidziano w 2016 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Paweł Stachyra
  • Paweł Stachyra
  • 09.05.2012 14:21

Już ten pierwszy miał być niezatapialny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O ile sam pomysł jest dobry, to wybudowanie tej kopii w Chinach może zafundować nam powtórkę niestety...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chiński "Rolex" pokazał o północy w Sylwestra datę 32 grudnia...
Czym zaskoczy chiński "Titanic"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Titanic II ? Czemu nie ? Co to dla takiego australijskiego miliardera ? W sumie to b.dory pomysł. Wszyscy na nim zarobią. Szkoda tylko, że Amerykanie wcześniej na to nie wpadli..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.