Facebook Google+ Twitter

Titanic II wypłynie w rejs w 2016 roku

Clive Palmer, jeden z najbogatszych ludzi na świecie chce zbudować replikę legendarnego Titanica. Ten miliarder, rodem z Australii, podpisał już umowę wstępną ze stocznią na budowę statku.

Marzeniem, pochodzącego z Queensland w Australii, Clive Palmera jest zbudowanie w ciągu kilku lat floty luksusowych statków pasażerskich. Właśnie zaplanował i podpisał już wstępną umowę z chińską stocznią CSC Jinling Shipyard na zbudowanie Titanica II.

Miliarder chciałby, żeby dziewiczy rejs jednostki odbył się w 2016 roku na tej samej trasie, którą płynął jego pierwowzór. Dodatkową atrakcją ma być podczas rejsu z Anglii do USA eskorta, w postaci okrętów chińskiej marynarki wojennej.

Statek będzie równie luksusowy jak legendarny Titanic z początku XX wieku. Jednak różnica w wyposażeniu będzie kolosalna. Titanic II powstanie w oparciu o najnowsze zdobycze techniki, z wykorzystaniem najnowszych technologii na miarę XXI wieku.

Na pokładzie znajdą się zarówno bardzo nowoczesne rozwiązania w zakresie nawigacji morskiej oraz ratunkowej, jak i luksusowe kabiny dla pasażerów.

"Titanic II", podobnie jak jego poprzednik, będzie miał 840 pokoi i 9 pokładów. Ma być, jak mówi Palmer, całkowicie niezatapialny. Dodaje on jednak, że jeżeli zrobi się w nim dziurę to z pewnością zatonie tak samo, jak jego poprzednik.

Pierwszy rejs przewidziano w 2016 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Paweł Stachyra
  • Paweł Stachyra
  • 09.05.2012 14:21

Już ten pierwszy miał być niezatapialny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O ile sam pomysł jest dobry, to wybudowanie tej kopii w Chinach może zafundować nam powtórkę niestety...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chiński "Rolex" pokazał o północy w Sylwestra datę 32 grudnia...
Czym zaskoczy chiński "Titanic"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Titanic II ? Czemu nie ? Co to dla takiego australijskiego miliardera ? W sumie to b.dory pomysł. Wszyscy na nim zarobią. Szkoda tylko, że Amerykanie wcześniej na to nie wpadli..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.