Facebook Google+ Twitter

Titanic po raz drugi

Miliarder z Australii wskrzesza legendę. Czy Titanic II powstanie w Chinach?

Jakże często przeszkodą w realizacji fantastycznych pomysłów jest brak pieniędzy. Domeną artystów jest wyobraźnia, wizje wspaniałych budowli, idealne miasta, pionierskie wynalazki, które zwykle pozostają na papierze. Ale zdarzają się odstępstwa od reguł. Miliarder, przemysłowiec, człowiek od dużych interesów budzi się pewnego dnia z potrzebą zrobienia czegoś absolutnie wyjątkowego.
Clive Palmer jest takim śmiałkiem, który postanowił cofnąć czas - zmienić bieg historii sprzed 100 lat i wskrzesić Titanica - zbudować jego drugą, supernowoczesną wersję na miarę XXI wieku. Agencja Reutersa wczoraj doniosła z Australii o jego zamierzeniach. Titanic II zostanie zbudowany w ciągu najbliższych paru lat prawdopodobnie w Chinach. Clive Palmer chce aby liniowiec zakończył fatalny rejs z 1912 roku na trasie z Wysp Brytyjskich do Nowego Yorku.
Klątwa Titanica jest jednym z najnowszych mitów zachodniej kultury, a ostatnie, kwietniowe uroczystości 100 lecia katastrofy potwierdziły jego popularność. Film Jamesa Camerona stworzył poruszającą wizję ekranową końca statku. Czy jednak powrót Titanica II na trasę fatalnego rejsu z kwietnia 1912 roku, nie obudzi demonów, spoczywających na dnie morza?

Znajdź nas na Google+Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.