Facebook Google+ Twitter

"Titanic" w 3D - niespodzianka dla widzów w 100. rocznicę tragedii

"Titanic" w wersji 3D wchodzi do kin w tym miesiącu nie tylko z powodu rocznicy katastrofy na Atlantyku, lecz również z powodu 100. rocznicy powstania wytwórni filmowej Paramount. Film ma być prezentem dla widzów od wytwórni.

Zdjęcie ilustracyjne okładki muzyki do filmu "Titanic" / Fot. Elżbieta ZarębaW tym miesiącu 15 kwietnia mija setna rocznica katastrofy Titanica. W związku z tą okrągłą rocznicą znany hit Jemesa Camerona nagrodzony 10 Oscarami, doczekał się w tym roku spektakularnej wersji 3D.

"Titanic" był drugim najbardziej kasowym filmem w historii kina. Zanim nie został pokonany przez "Avatara" tego samego reżysera, zajmował pierwsze miejsce w tym rankingu.

"Titanic" napisany, wyreżyserowany i wyprodukowany przez J. Camerona, zapewnił mu na stałe pozycję w historii światowego kina. Film w 1997 roku zdobył 14 nominacji do Oscara i otrzymał aż 11 Oscarów, w tym nagrodę za najlepszy film roku. Aktorzy, grający główne role w Titanicu, Kate Winslet i Leonardo Di Caprio, zyskali dzięki filmowi ogromną popularność.

Film został pokochany przez widzów nie tylko za sprawą aktorów, odgrywających wspaniale swoje role, ale także dzięki romantycznej historii bohaterów, która wzrusza do łez. Reżyserowi nie tylko udało się wskrzesić wielki statek do życia na ekranie przy pomocy efektów specjalnych, ale potrafił też wiarygodnie przedstawić ludzką tragedię z 1912 roku.

Dlatego fakt, że doczekaliśmy się wersji 3D tego wspaniałego filmu, jest nie lada gratką dla wielbicieli "Titanica". Z filmem wiąże się klika ciekawostek, o których przeciętny widz nie miał pojęcia, choćby to, że produkcja filmu chciała, by główną rolę grał Matthew McConaughey. Podobnie z aktorką, która miała grać filmową Molly Brown - tę rolę zaproponowano początkowo Rebie McEntire, ale musiała odmówić z powodu innych zobowiązań. W efekcie Molly świetnie zagrała wspaniała Kathy Bates. W kapitana miał natomiast wcielić się Robert De Niro, ale przeżywał w tym czasie infekcję żołądkową, dlatego zmuszony był odmówić.

Początkowo reżyser J. Cameron chciał, by ścieżkę dźwiękową do filmu nagrała Enya, ale piosenkarka odmówiła. Jak wiemy, jej miejsce zajęła Celin Dion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

miko
  • miko
  • 05.04.2012 12:46

gdyby nei glos Celine film nie odnioslby takiego sukcesu

Komentarz został ukrytyrozwiń
mis
  • mis
  • 05.04.2012 11:55

Film ma być prezentem dla widzów od wytwórni. - znaczy ze wstep FREE??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, wzrusza do łez.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.