Facebook Google+ Twitter

TK odroczył rozprawę ws ustawy abonamentowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-10 12:17

Trybunał Konstytucyjny odroczył bezterminowo rozprawę w sprawie zgodności ustawy abonamentowej z konstytucją. Sędziowie mieli rozpatrzyć wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich w tej sprawie.

To już drugie odroczenie, do poprzedniego doszło 17 listopada. Wówczas - podobnie jak dziś - wniosek rzecznika prezentował Mirosław Wróblewski. Dzisiaj wskazywał na luki prawne uniemożliwiające powszechne pobieranie abonamentu. Jak podkreślił, wszyscy potencjalnie posiadamy odbiornik radiowo-telewizyjny, bądź korzystamy z podcastów w internecie i telefonach komórkowych. Prowadzi to, zdaniem Rzecznika, do sytuacji, w której nie można karać osób, korzystających z niezarejestrowanych odbiorników radiowych i telewizyjnych.

Ustawa z 2005 roku zobowiązuje Pocztę Polską do pobierania abonamentu radiowo-telewizyjnego, a także do kontroli nad rejestracją odbiorników radiowych i telewizyjnych. W przypadku stwierdzenia niezarejestrowanego odbiornika, zobowiązuje Pocztę do zastosowania kary.

Miesięczna opłata za korzystanie z radia wynosi 5 złotych i 30 groszy. Za używanie odbiornika radiowego i telewizyjnego płacimy 17 złotych miesięcznie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.