Facebook Google+ Twitter

Tkaczyk zrezygnował z kadry

Środkowy rozgrywający Vive Kielce i reprezentacji Polski, Grzegorz Tkaczyk, zrezygnował z występów w biało-czerwonej kadrze.

Tkaczyk poinformował o swojej decyzji na łamach klubowej strony internetowej.

"Gra z orzełkiem na piersi zawsze wywoływała u mnie olbrzymie emocje. Była dla mnie wielkim wyróżnieniem. Pora powiedzieć jednak "dziękuję" i ustąpić miejsca młodszym zawodnikom" - oświadczył zawodnik, który w najbliższym czasie chce się skupić na grze w kieleckim klubie.

W trakcie 12 lat kariery w kadrze Tkaczyk rozegrał 159 spotkań, w których zdobył 547 bramek. W reprezentacji zadebiutował na kilka dni przed swoimi 20. urodzinami w spotkaniu z Czechami.

W wypowiedzi na stronie klubowej Tkaczyk bardzo mile wspomina swoje występy w reprezentacji. Najmilsze dla niego były MŚ w 2007 roku, kiedy wraz z kolegami zdobył tytuł wicemistrzowski. Drugą ważną imprezą w jego karierze były również IO w Pekinie.

Nad zakończeniem gry w koszulce z orzełkiem Grzegorz Tkaczyk zastanawiał się już przed turniejem kwalifikacyjnym do IO w Londynie. Jego decyzja o odejściu w dużej mierze spowodowana byłą rezygnacją z funkcji trenera Bogdana Wenty.

"Moja decyzja spowodowana jest też po części postanowieniem Bogdana Wenty, z którym współpracowałem w kadrze od ośmiu lat i z którym zawsze dobrze się rozumiałem".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.