Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24084 miejsce

Tleń. Najpiękniejsze miejsce Borów Tucholskich ocalało

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, ze trąba powietrzna która 14 lipca zaatakowała Bory Tucholskie, w tym Starą Rzekę, kierowała się na Tleń. Jednak w ostatnich chwilach zmieniła kierunek - tak mówią naoczni świadkowie.

 / Fot. Anna Recka-ŚwierczyńskaZdaniem wielu strażaków i leśników oraz innych specjalistów po oględzinach miejsca kataklizmu istniało zagrożenie, że trąba powietrzna przejdzie przez Tleń, jednak wir trąby zmienił kierunek. Niecałe dwadzieścia lat temu trąba powietrzna w dużo mniejszym wydaniu przeszła przez Tleń, mówią tutejsi rolnicy. Więc prawdopodobieństwo nawiedzenia tej małej uroczej miejscowości było bardzo duże.

Nikt tak naprawdę nie wyobraża sobie Borów Tucholskich bez uroczej miejscowości o nazwie Tleń. Co by było, gdyby miejscowość zniknęła? Na pewno wielu z nas ogarnąłby jeszcze bardziej depresyjny nastrój, niż ten który wywołała trąba powietrzna. Zniszczyła ona 550 ha pięknych sosnowych i świerkowych około 70-80 letnich lasów w okolicznych miejscowościach: Szarłacie, Trzebcinach, Zdrojach, Starej Rzece. To dobrze, że wierni turyści i fani Tlenia mają jeszcze do czego wracać. Nadal w Tleniu jest pięknie, a każdy turysta znajdzie tutaj coś dla siebie.

Bo tutaj można zarówno odpocząć i zanurzyć się w leśnej ciszy, po prostu nic nie robiąc, jak i wypoczywać w aktywnym wydaniu między innymi pływając, uprawiając nordic walking, jazdę na rowerze. Tleń to również idealne miejsce dla ekologów, wędkarzy, a jesienią dla grzybiarzy i myśliwych. Tleń potrafi oczarować nawet na całe życie.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.