Facebook Google+ Twitter

T.Love Alternative – powrót w lata 80.

9 kwietnia w warszawskim klubie Hybrydy odbył się koncert zespołu T.Love w pierwotnym, starym składzie grupy. Dzięki pomysłowi na trasę pierwszego skłądu zespołu T.Love, fani mają okazję usłyszeć na żywo najstarsze utwory grupy.Nie każdy może pamiętać, że zanim powstało T.Love, funkcjonowała nazwa T.Love Alternative. Zespół został założony w 1982 roku i pod ta nazwą grał pięć lat. Po drodze zdążył odnieść sukces na festiwalu w Jarocinie i zdobyć popularność wśród punkowców. Działalność grupy przerwała podróż lidera grupy - Muńka Staszczyka - do Wielkiej Brytanii. Dalsze koleje losu grupy każdy fan zespołu pokrótce zna. Staszczyk stworzył nowy skład grupy, która przebojami, które można dziś spokojnie określić mianem kultowych, takimi jak "Warszawa", "Stokrotka" czy "I love you" ugruntowała swoją pozycję jednego z najlepszych zespołów rockowych. Do dziś zespół jest znany i absolutnie nie odszedł w niebyt. Ma wiernych fanów nawet wśród pokolenia, które nie żyło, gdy zespół został założony.

Obserwując stosunki dawnych członków grupy można się co najmniej zdziwić, i to na duży plus. W czasach, gdy kłótnie miedzy byłymi członkami zespołów, którzy nawet dla oddanych fanów nie potrafią się ponownie zebrać i zagrać koncert (jak chociażby Manaam czy pierwszy skład Perfektu ze Z.Hołdysem), są chlebem powszednim, można być pozytywnie zaskoczonym dobrymi stosunkami muzyków. Każdy z nich poszedł własną drogą - pierwszy gitarzysta Janusz Knorowski jest dziś nawet adiunktem na warszawskiej ASP. Z przyjemnością przysłuchiwało się kumpelskim rozmowom członków w przerwach między piosenkami. Również fakt, że Staszczyk podziękowała właścicielom Hybryd, którzy niegdyś dali im szansę grania u siebie pierwszych koncertów, świadczy o tym, że pierwsi członkowie zespołu mają do dawnych czasów po prostu sentyment. Nie zaprzepaścili tego kłótniami czy pretensjami. Można było czasem odnieść wrażenie, że są dla siebie niczym rodzina, i ta dobra atmosfera spotęgowała uczucie dobrze zagranego koncertu.

Pierwsze hity zespołu przeniosły w świat lat 80., tętniących dobra muzyką rockową, która była dla ówczesnej młodzieży skutecznym oderwaniem od komunistycznej rzeczywistości. I na pewno ukłon w stronę starych fanów zespołu, którzy towarzyszą mu od samego początku.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.