Facebook Google+ Twitter

"Tłumacz rzeczy" - złożone zjawiska w prostych słowach

"Tłumacz rzeczy" Randalla Munroe to zbiór prostych schematów i opisów, które objaśniają wszystko, co zostało wymyślone - od reaktorów jądrowych po długopisy.

okładka / Fot. wydawnictwo Czarna OwcaLekcje fizyki czy chemii nie należały do przyjemnych. Dla mnie niektóre teorie i wzory były czarną magią. Mam bowiem humanistyczny umysł, który broni się przed ścisłymi przedmiotami. Jednak okazuje się, że wystarczy odpowiednie podejście, by wszystko zrozumieć. Przekonał mnie do tego Randall Munroe, który napisał kolejną książkę wyjaśniającą otaczające nas zjawiska.

"Tłumacz rzeczy" Randalla Munroe to zbiór prostych schematów i opisów, które objaśniają wszystko, co zostało wymyślone - od reaktorów jądrowych po długopisy. Jej autor za pomocą najprostszych słów postanowił wyjaśnić trudne, ale bardzo ciekawe zjawiska.

 / Fot. materiały prasoweJak pisze we wstępie Randall Munroe: To jest książka obrazków i prostych słów. Każda strona tłumaczy, jak działa coś ważnego lub ciekawego, za pomocą tylko dziesięciu setek słów, z których ludzie w naszym języku korzystają najczęściej. (...) Podobało mi się pisanie tej książki, ponieważ pozwoliło uwolnić się od strachu przed mówieniem czegoś, co może brzmieć głupio.

Autor pokazuje, że nie trzeba trudnych słów, by przedstawić ważne zjawiska. Wprost przeciwnie - proste słowa i jednobarwnych schematy mogą sprawić, że więcej zrozumiemy i poszerzymy swoją wiedzę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zachęcam do przeczytania :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, ciekawe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.