Facebook Google+ Twitter

Tłumy warszawiaków na nowym stadionie Legii

Na tydzień przed oficjalnym otwarciem kibice mieli niepowtarzalną okazję zwiedzenia nowego obiektu Legii Warszawa i zobaczenia na własne oczy jakie są efekty trzyletniej pracy. Skorzystało z niej kilkadziesiąt tysięcy osób.

 / Fot. legia.comW sobotę, 31 lipca, od godziny 10, kibice mogli zwiedzać nowy stadion Legii przy ul. Łazienkowskiej. Zainteresowanie było ogromne. Od rana pod bramą nowego obiektu ustawiały się tłumy kibiców. W okolicach stadionu tworzyły się korki, samochodami zastawiony był cały parking pod Torwarem. Marek Drabczyk, członek zarządu Legii Warszawa w wypowiedzi dla "Życia Warszawy" stwierdził, że na stadion przyszło ok. 50 tys. ludzi.

Kibicom udostępniono do zwiedzania praktycznie cały stadion (wyłączając jedną z trybun, która jest wciąż w budowie oraz opaski wokół stadionu). Spacer po opasce ze względów bezpieczeństwa możliwy był jedynie w zorganizowanych grupach, pod okiem opiekuna.

 / Fot. legia.comCzynne były również obiekty gastronomiczne oraz punkty usługowe. Kibice mogli skosztować różne przysmaki oraz zakupić klubowe pamiątki. Co też z ochotą czynili - jak ciepłe bułeczki schodziły flagi, szaliki oraz koszulki. Kibice przychodzili całymi rodzinami, robili sobie zdjęcia i podziwiali nowoczesny obiekt. Niektórzy nie mogli powstrzymać się przed wbiegnięciem na murawę, co jednak spotykało się ze zdecydowaną aczkolwiek uprzejmą interwencją służb ochroniarskich.

 / Fot. legia.comOprócz zwiedzania, kibice mieli możliwość wyrobienia sobie bezpłatnie Karty Kibica, jednak było to zadanie dla wytrwałych, ponieważ wiązało się to ze staniem w gigantycznych kolejkach. Niejednokrotnie po kilka godzin. Mimo tych niedogodności zainteresowanie było olbrzymie. - Stałem w kolejce prawie 6 godzin - mówi Bartek, student z Warszawy.

Organizatorzy imprezy dali kibicom również wyjątkową możliwość wykupienia promocyjnego karnetu na cały sezon 2010/2011. Ci, którzy zdecydowali się na zakup mogą obejrzeć za darmo mecz Legii z Arsenalem, który odbędzie się 7 sierpnia.

Oficjalne otwarcie stadionu nastąpi 7 sierpnia, a główną atrakcją będzie mecz towarzyski Legii z Arsenalem Londyn. Oddane do użytku zostaną również m.in. muzeum, sklep kibica i sport bar. W lipcu rozpocznie się drugi etap przebudowy. Zakończenie inwestycji planowane jest na luty 2011 r. Jak podaje oficjalny serwis internetowy legia.com - nowy stadion Legii, który będzie spełniał najwyższe standardy europejskie - klasa Elite UEFA - pomieści wówczas 31 tys. widzów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Kocham ten stadion. Plus dobrze, że się ITI dogadało z SKLW. Wspólnie Legia będzie dzięki temu niezwykle mocna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

oczywiście chodzi o bilety na mecz z Arsenalem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze większe tłumy są przy kasach. Dzisiaj stałem 3,5 -4h po kartę kibica. Przyszedłem 1,5h przed otwarciem kas. Wczoraj po bilet stało się dużo dłużej, a po kartę mniej więcej tyle samo. Warto także dodać, że są na łazienkowskiej dwa miejsca, gdzie można wyrobić kartę. Obie kolejki były na minimum 3,5h stania. Dzisiaj poszły też wszystkie bilety. Przed godziną 12 już ich nie było.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.