Facebook Google+ Twitter

Tłumy widzów na Wieczorze Sportów Walki

W ubiegłą sobotę, 6 lutego, w hali Centrum Rekreacji poznańskiego AWF odbyła się impreza Wieczór Sportów Walki, w ramach której rozegrano pojedynek Poznań vs. reszta Polski. To, co się działo przeszło najśmielsze oczekiwania.

Pierwsza walka wieczoru - Piotr Dziadkiewicz kontra Tomasz Stronka. Fot. Wojciech Grzesiak / Fot. Wojciech GrzesiakW sobotę, 6 lutego, w hali Centrum Rekreacji AWF w Poznaniu ponownie na ringu stanęli zawodnicy walczący w K-1, Muay thai oraz MMA. O tym, że sporty walki są w Poznaniu bardzo popularne może świadczyć fakt, że pomimo iż były to walki rangi amatorskiej, to jednak widownia pękała w szwach. Przez natłok fanów opóźniono start imprezy o prawie 20 minut.Z racji tego, że była to gala amatorska zawodnicy walczyli ubrani w akcesoria ochronne. Fot. Wojciech Grzesiak / Fot. Wojciech Grzesiak Osoby, które wchodziły jako ostatnie musiały oglądać walki na stojąco.

Tego wieczoru można było zobaczyć 11 walk, w tym 6 w ramach pojedynku Poznań kontra reszta Polski. Jako pierwsi do boju ruszyli zawodnicy MMA wagi ciężkiej - Piotr Dziadkiewicz i Tomasz Stronka. Walka była zażarta do samego końca, o czym świadczyły liczne, często krwawiące rany na ciałach zawodników. Pojedynek wygrał Dziadkiewicz.

Pojedynek pań w formule MMA. Fot. Wojciech Grzesiak / Fot. Wojciech GrzesiakNiewątpliwie najciekawszym starciem wieczoru była walka pań w formule MMA, która odbyła się w ramach meczu Poznań kontra reszta Polski. Był to pierwszy pojedynek kobiet w MMA w Poznaniu. Poznań reprezentowała Klaudia Stępień, a resztę Polski Aleksandra Jurkowska. Walka była spokojna i cały czas prowadzona w "stójce", co rzadko się zdarza w pojedynkach w tej formule. Zwyciężyła Aleksandra Jurkowska i dzięki temu reszta Polski prowadziła 2:1.

Patrycja Rabsh. Fot. Wojciech Grzesiak / Fot. Wojciech GrzesiakOprócz walk zgromadzeni kibice mogli także zobaczyć dwa specjalnie przygotowane na ten wieczór pokazy. W pierwszym z nich swoje wyrzeźbione ciało prezentowała poznańska kulturystka Patrycja Rabsh. W drugim pokazie wzięli udział zawodnicy grający w futbol amerykański w drużynie Fireballs Wielkopolska. Zaprezentowali oni widzom na ringu kilka pokazowych zagrywek i chwytów.Fireballs Wielkopolska. Fot. Wojciech Grzesiak / Fot. Wojciech Grzesiak

Pomimo iż w walkach brali udział głównie amatorzy, to emocje były nie mniejsze niż w przypadku walk z udziałem zawodowców. Kilka razy fighterzy prawie wypadli z ringu. Fot. Wojciech Grzesiak / Fot. Wojciech GrzesiakOstatecznie mecz wygrała reszta Polski z wynikiem 6:2. Organizatorzy już zapowiedzieli, że kolejny Wieczór Sportów Walki odbędzie się 14 marca, oczywiście również w hali Centrum Rekreacji AWF w Poznaniu. Wyniki są dostępne na stronie www.samolewskiteam.com.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Hmmm..... będę musiał to w takim razie wypróbować, bo to już nie pierwszy raz kiedy dzieją się takie cuda.

@Piotr: pomimo, że nie jest to UFC, a w przypadku Wieczoru Sportów Walki to nawet do KSW się nie może równać, to jest fajnie. Ci sami ludzie robili też gale X Fight Series, która już była z wykopem prawie na poziomie "Eurosportowym". Generalnie warto się wybrać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z tagami to jest tak , że jak zostawisz za ostatnim przecinek to dostajesz info , że tag musi mieć więcej niż 0 znaków .
w tym momencie zdjęcia znikają a Ty kasujesz ostatni przecinek i zapisujesz i jest ok , sam tak miałem .

Jeśli chodzi o intuicyjność programu do wrzucania galerii to jest to jakieś nieporozumienie .

Naprawdę większość użytkowników komputerów jest przyzwyczajona do tego , że gdy coś znika z ekranu to jest to znak skasowania .
Tutaj nie jest to regółą .

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • P S
  • 10.02.2010 09:02

ale za to relacja dość obszerna :) musze się kiedyś wybrać

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chciałem wrzucić całą galerię, ale co chwila się dziwne rzeczy działy, a to znikały zdjęcia po komunikacie o braku tagów, a jak już były tagi to blokowały się okna pisania komentarza, więc w końcu się poddałem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda , że tak mało fotek :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.