Facebook Google+ Twitter

Tłusty Czwartek: Jak spalić kalorie z pączka siłą swojego umysłu?

Tłusty czwartek to najczęściej czas kiedy nasza dieta idzie w zapomnienie i beztrosko oddajemy się słodkiemu szaleństwu.. bo zjadłoby się pączka, albo i kilka. A co z kaloriami?

Sonda

Czy zatem w nadchodzący Tłusty Czwartek zadbacie o ciało, czy oddacie się pączkowemu szaleństwu?

Pyszny tradycyjny pączek / Fot. Smakizycia.plPrzeciętny pączek ma 250-400 kilokalorii. Dokładna wartość zależy od jego wielkości, nadzienia oraz sposobu smażenia. Ile zatem będzie miał twój pączek? Sprawdź poniżej przybliżoną odpowiedź.

Wartości kaloryczne dla najczęściej kupowanych pączków w Tłusty Czwartek:
Pączek klasyczny o wadze 80 gram, to 340 kilokalorii
Pączek hiszpański (gniazdko) o wadze 100 gram, to 400 kilokalorii
Pączek oponka o wadze 100 gram, to 270 kilokalorii
Mały pączek z dżemem i lukrem to 290 kilokalorii
Pączki mini o wadze 100 gram, to 415 kilokaloriiIle trzeba się namęczyć, aby pozbyć się tych wszystkich kalorii? Podobnież myślenie wyszczupla. Okazuje się, że w czasie godziny spędzonej na intensywnym wysiłku umysłowym możemy spalić więcej kalorii niż ma czekoladowe ciasto. Już dawno odkryto, że ćwiczenie umysłu przy rozwiązywaniu zagadek, quizów, czy mierzeniu się z nowymi zadaniami logicznymi pozwala spalić około 90 kilokalorii w trakcie godziny.

Według naukowców wysiłek umysłowy pozwala nam równie dobrze spalać kalorie, co wysiłek fizyczny. Mózg potrzebuje dostarczenia mu 0,1 kalorii na minutę, aby móc przetrwać i prawidłowo funkcjonować. Jeśli wykonujemy wysiłek umysłowy, to spalamy 1,5 kalorii na minutę – twierdzą kanadyjscy naukowcy. Trudne zadania i zagadki logiczne sprawiają, że mózg wymaga dostarczenia większej ilości glukozy i tym samym większej ilości kalorii. Czy zatem siłą umysłu można spalić zbędne kalorie?

Najlepszym sposobem jest połączenie wysiłku umysłowego z wysiłkiem fizycznym. W Escape Room Warszawa pozwalamy uczestnikom gry zarówno na łamanie sobie głowy na zagadkach logicznych, jak wymagamy trochę ruchu, aby znaleźć i poskładać wszystkie wskazówki mówi Kamil Woźniak, współtwórca Escape Room Warszawa, warszawskiego lokalu oferującego gry typu Escape The Room w świecie rzeczywistym.

Gry Escape The Room, znane również jako Pokoje Zagadek polegają na znalezieniu wyjścia z zamkniętego pokoju w ciągu godziny. Uczestnicy w tym celu muszą rozwiązać szereg łamigłówek i zadań logicznych. W grze zazwyczaj bierze udział od 2 do 5 graczy. Zabawa wymaga kreatywności, analitycznego myślenia, a także zobowiązuje do zaangażowania i współpracy wszystkich uczestników. Czas to tylko 60 minut. Po godzinie spędzonej w zamkniętym pokoju gracze wychodzą zazwyczaj w samych koszulkach i z wypiekami na twarzy, kierując się do najbliższej restauracji, aby uzupełnić siły. Należy pamiętać, że aby być w dobrej kondycji, to ciało potrzebuje ćwiczeń. Tak samo jest w przypadku mózgu – żeby pozostał zwinny trzeba go nieustannie ćwiczyć.Czy zatem w nadchodzący Tłusty Czwartek zadbacie o ciało, czy oddacie się pączkowemu szaleństwu? Należy pamiętać, że spalenie kalorii z jednego pączka to godzina trzepania dywanu, odkurzania lub też przyjemniej.. godzina gier i łamigłówek logicznych w Escape Roomach. W trakcie jednej intensywnej gry można spalić tyle samo kalorii, co mieści się w jednym pączku.

Czas trwania gry to zazwyczaj 60 minut. Gra Escape the Room przeznaczona jest dla grup od 2 do 5 osób, a ceny wahają się w granicach 99-129 PLN za grupę w zależności od pokoju i terminu. Koszt dla jednej osoby zatem zaczyna się od 20 PLN. W Polsce znajdziemy takie miejsca we wszystkich większych miastach. Kilka najpopularniejszych z nich to:

No Escape
Gdańsk, ul. Politechniczna 3/4
http://noescape.pl/

Escape Room Warszawa
Warszawa, Podwale 29/7
http://escaperoomwarszawa.pl/

CHALLENGE ACCEPTED
Kraków, Wiślna 4/6
http://accepted.pl/

GET AWAY
Lublin, Wieniawska 4/7
http://get-away.pl/

FINDOUT
Łódź, Piramowicza 9 lok. 9
http://findout.com.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nawet sympatyczna autoreklama.

/Mózg potrzebuje dostarczenia mu 0,1 kalorii na minutę,.../

Kcal. Wiem, to się myli non stop. Warto może wprowadzić bardziej sugestywny zapis..?
Może CAL ?


Postuluję zorganizowanie podobnego pokoju politykom, do intensywnego rozwiązywania problemów tego świata ;)
Aż strach pomysleć o tym, jak się później rzucą na restauracje wszelakie ;)


/Trudne zadania i zagadki logiczne sprawiają, że mózg wymaga dostarczenia większej ilości glukozy i tym samym większej ilości kalorii./

Mózg całkiem dobrze radzi sobie spalając ciała ketonowe, a nie glukozę. Po adaptacji oczywiście. Podręczniki wszelakie plączą się w zeznaniach, ile tych ciał ketonowych może być w procentach, energetycznie rzecz ujmując. Od 20% do nawet 80%. Zależnie od urzędnika i biznesu, który za danym tekstem stoi ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.