T-ME: Legia rozbiła Zagłębie w zaległym meczu na Pepsi Arena

Legia Warszawa pewnie pokonała 3:0 Zagłębie Lubin w zaległym spotkaniu T-Mobile Ekstraklasy rozegranym w środę na stadionie Pepsi Arena. Dzięki zwycięstwu legioniści zbliżyli się do lidera, Śląska Wrocław.

Maciej Skorża - trener Legii Warszawa / Fot. Roger Goraczniak, CC BY 3.0 / WikipediaW środę, 22 listopada, na stadionie Pepsi Arena zostało rozegrane zaległe spotkanie T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Zagłębiem Lubin. Po emocjonującym spotkaniu pełnym walki i ładnych zagrań, mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy, którzy umocnili się na pozycji wicelidera w tabeli. Legia tym samym zdobyła komplet punktów po raz dziewiąty w tym sezonie i obecnie traci już tylko dwa oczka do lidera, Śląska Wrocław. Zagłębie po raz siódmy musiało przełknąć gorycz porażki w tej rundzie. Drużyna z Lubina znajduje się w strefie spadkowej.

Mecz od początku mógł się podobać. Sporo akcji z obu stron. Kapitalne zagrania w wykonaniu Macieja Rybusa i Daniela Ljuboji, którzy tworzyli zgrany duet w tym spotkaniu. To właśnie akcja tych dwóch zawodników w 20. minucie dała prowadzenie gospodarzom. Efektownie piętą do Rybusa zagrał Ljuboja, a młody reprezentant Polski wpakował piłkę do siatki. Mimo kilku dogodnych sytuacji z obu stron, wynik do przerwy nie uległ już zmianie. Druga połowa na Pepsi Arenie dostarczyła kibicom także sporo emocji. W 61. minucie Miroslav Radović podwyższył na 2:0. Goście ewidentnie załamali się po utracie drugiej bramki. Legia poszła za ciosem i w 76. minucie Ljuboja ustalił wynik meczu. I tak legioniści udanie gonią Śląsk Wrocław.

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 3:0 (1:0)
Bramki: Rybus 20', Radović 61', Ljuboja 76'

Legia: Kuciak, Jędrzejczyk, Żewłakow, Astiz, Wawrzyniak, Rybus, Vrdoljak, Borysiuk, Radović, Wolski, Ljuboja.

Zagłębie: Ptak, Nhaumonescu, Horvath, Telichowski, Reina, Sernas, Rakowski, Gancarczyk, Rymaniak, Hanzel, Woźniak

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.