T-ME: Legia rozgromiła Zagłębie 4:0. Pogoń za Śląskiem trwa

W ostatnim spotkaniu 16. kolejki T-Mobile Ekstraklasy rozgrywanym w poniedziałek w Lubinie na Dialog Arena, Legia rozgromiła Zagłębie 4:0 i nadal traci tylko 2 pkt do lidera - Śląska Wrocław.

/ Fot. PAP/Maciej KulczyńskiCiekawy mecz zobaczyli kibice w Lubinie, gdzie Zagłębie zmierzyło się z Legią Warszawa na Dialog Arena. Dla obu drużyn był to bardzo ważny mecz. Gospodarze chcąc opuścić ostatnie miejsce w tabeli, potrzebowali chociaż jednego punktu. Legia natomiast także nie mogła sobie pozwolić na utratę punktów, gdyż lider, Śląsk Wrocław "odjechał" im na 5 punktów. Swój cel osiągnęła drużyna prowadzona przez Macieja Skorżę, która pokonała Zagłębie 4:0, odnosząc dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie. Dzięki wygranej, legioniści utrzymali dwupunktową stratę do Śląska.

Zagłębie po raz drugi w tym sezonie musiało przełknąć gorycz porażki z drużyną ze stolicy. W poprzedniej rundzie, w Warszawie lubinianie ulegli 0:3. To już dziewiąta porażka gospodarzy w tym sezonie i sytuacja w tabeli podopiecznych trenera Hapala zaczyna robić się bardzo niebezpieczna.

Mecz od początku kontrolowali goście, którzy w 23. minucie objęli prowadzenie po bramce Macieja Rybusa. Legia poszła za ciosem i już w 38. minucie Ivica Vrdoljak podwyższył na 2:0. Taki wynik utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron, obraz gry się nie zmienił. Nadal przeważali legioniści. Gospodarze próbowali zdobyć bramkę kontaktową, lecz nie potrafili znaleźć recepty na dobrze spisującą się defensywę przyjezdnych z Warszawy. W 86. minucie, kolejny cios zadali podopieczni trenera Macieja Skorży, a dokładnie Danijel Ljuboja, który pokonał golkipera gospodarzy. Wynik meczu w 90. minucie ustalił Ariel Borysiuk.

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 0:4 (0:2)
Bramki: Rybus 23', Vrdoljak 38', Ljuboja 86', Borysiuk 90'

Zagłębie: Isailović, Kowalczyk, Reina, Horvath, Rymaniak, Nhamoninesu, Galkevicius, Pawłowski, Rachwał, Małkowski, Sernas.

Legia: Kuciak, Rzeźniczak, Żewłakow, Komorowski, Wawrzyniak, Vrdoljak, Borysiuk, Rybus, Radović, Wolski, Ljuboja.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.