61152 miejsce

T-ME: Podsumowanie pierwszych sparingów polskich klubów

W ostatnich dniach rozegrano kilka spotkań kontrolnych. Od porażek przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli piłkarze Podbeskidzia Bielsko Biała, Ruchu Chorzów oraz Górnika Zabrze. Po dwa mecze rozegrała Jagiellonia i Korona Kielce.

Niespodziewaną porażką zakończyło się spotkanie kontrolne Podbeskidzia Bielsko Biała z Turem Turek. Ekipa z T-Mobile Ekstraklasy uległa 1:2 drużynie II ligi! Mecz odbywał się w trudnych warunkach atmosferycznych. Cały czas padał śnieg. Prowadzenie w 25. minucie objęli piłkarze Tura po trafieniu Dregiera. Jednobramkowa przewaga utrzymała się do przerwy. Po zmianie stron nadal przeważali piłkarze z Tura, którzy podwyższyli w 56. minucie po bramce Adamca. Podbeskidzie zdołało odpowiedzieć tylko raz w 74. minucie, gdy rzut karny wykorzystał Rogalski.

Wpadką także zakończyło się inne spotkanie drużyny z Ekstraklasy. Ruch Chorzów w swoim pierwszym spotkaniu w tym roku uległ 0:1 III-ligowemu Rozwojowi Katowice. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył w 56. minucie Sadowski. Obie drużyny zagrały trzy tercje po 30 minut. W zespole Ruchu testowani byli dwaj piłkarze: Robert Chwastek z Wisły Płock i Arkadiusz Lewiński z Puszczy Niepołomice.

Od porażki przygotowania do rundy wiosennej w T-Mobile Ekstraklasie rozpoczęli piłkarze Górnika Zabrze, którzy przegrali 3:1 w Dzierżonowie z Miedzią Legnica. Prowadzenie w 36. minucie Miedzi dał Zakrzewski. Jednobramkowa przewaga utrzymała się do przerwy. Po zmianie stron nadal atakowali zawodnicy z Legnicy, którzy swój cel osiągnęli w 64. minucie po bramce Grzegorzewskiego. Kolejne trafienie dal Miedzi zaliczył w 83. minucie Zieliński i było 3:0. Honorowe trafienie dla Górnika zdobył w doliczonym czasie gry Magiera. Trzy dni wcześniej obie ekipy także zagrały ze sobą. Wtedy wygrał Górnik 3:1.