109764 miejsce

T-ME: Polonia pokonała 1:0 Lecha Poznań na Konwiktorskiej

W piątek odbyły się pierwsze dwa spotkania w ramach 13. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Najciekawiej zapowiadało się starcie w Warszawie przy Konwiktorskiej, gdzie Polonia zwyciężyła 1:0 z Lechem Poznań.

Ogromne emocję towarzyszyły kibicom podczas spotkania Polonii Warszawa z Lechem Poznań. Po bardzo zaciętym i dramatycznym widowisku, lepszym zespołem okazali się gospodarze, którzy w doliczonym czasie gry zdołali zdobyć jedyną bramkę w tym meczu. Bohaterem "Czarnych Koszul" został Edgar Cani, który skutecznie dobił piłkę po uderzeniu Sultesa. Warto także podkreślić, że strzelec jedynej bramki wszedł na boisko dopiero w 63. minucie.

Polonia dzięki zwycięstwu nad Lechem wskoczyła na trzecie miejsce w tabeli. Co prawda do końca kolejki jeszcze kilka spotkań a zatem jeszcze sporo może się zmienić, lecz nie ulega wątpliwości, że podopieczni Jacka Zielińskiego wyprzedzili piątkowych rywali. Szóste zwycięstwo Polonii w tym sezonie było doskonały prezentem dla właściciela, gdyż klub obchodzi 100-lecie.

Lech nie wykorzystał doskonałej okazji, aby wskoczyć na pozycję lidera. "Kolejorz" po raz czwarty w tej rundzie musiał przełknąć gorycz porażki.

Polonia Warszawa - Lech Poznań 1:0 (0:0)
Bramki: Cani 91'

Polonia: Gliwa, Todorovski, Baszczyński, Sadlok, Cotra, Bonin, Jodłowiec, Trałka, Brzyski, Jeż, Sultes.

Lech: Burić, Wojtkowiak, Kamiński, Wołąkiewicz, Henriquez, Injac, Djurdjevic, Murawski, Kriwiec, Stilic, Rudnev.

W drugim piątkowym spotkaniu Podbeskidzie Bielsko Biała zremisowało 1:1 z Górnikiem Zabrze. Pierwsza połowa nie dostarczyła kibicom bramek. Dopiero w drugiej części spotkania doczekano się trafień. Najpierw w 63. minucie Zachorski dał prowadzenie gościom, a w 80. minucie remis gospodarzom uratował Cieśliński.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.