T-ME: Remis Górnika z Lechią w 21. kolejce

Bardzo ciekawe spotkanie obejrzeli w sobotę, 10 marca, kibice w Zabrzu, gdzie Górnik podejmował Lechię Gdańsk w ramach 21. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Mecz zakończył się remisem 2:2, mimo że do przerwy goście prowadzili dwoma bramkami.

W pierwszym sobotnim spotkaniu 21. kolejki T-Mobile Ekstraklasy w Zabrzu, Górnik zremisował 2:2 z Lechią Gdańsk, która była blisko historycznego zwycięstwa. Do przerwy podopieczni Pawła Janasa prowadzili już 2:0, lecz druga połowa zdecydowanie należała dla gospodarzy, którzy zdołali wyrównać. Dla zespołu prowadzonego przez Adama Nawałki był to już siódmy podział punktów w tym sezonie. Lechia natomiast zaliczyła już trzeci remis w rundzie wiosennej. Z jednego punku na pewno nie mogą być zadowoleni piłkarze z Gdańska, którzy cały czas znajdują się blisko strefy spadkowej.

Mecz od początku był bardzo zacięty. Sporo walki w środkowej strefie boiska. Już w 8. minucie goście objęli prowadzenie dzięki bramce Łukasza Surmy. Po tym trafieniu lekką przewagę uzyskali goście, którzy co chwilę atakowali bramkę Górnika. Swój cel Lechia osiągnęła tuż przed przerwą, gdy na 2:0 podwyższył Abdou Razack Traore. Po zmianie stron do ataków ruszyli gospodarze. Na efekty nie było trzeba czekać zbyt długo. Już w 46. minucie bramkę kontaktową zdobył Oleksandr Szeweluchin. Gospodarze zdołali jeszcze wyrównać. W 77. minucie gościom dał o sobie znać Prejuce Nakoulma. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i obie ekipy podzieliły się punktami.

21. kolejka T-Mobile Ekstraklasy

Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 2:2 (0:2) 10 marca 2012 r.
Bramki: Szeweluchin 46, Nakoulma 77 - Surma 8, Traore 44

Górnik: Skorupski, Bemben, Pazdan, Szeweluchin, Magiera, Olkowski, Marciniak, Mączyński, Nakoulma, Kwiek, Zieliński.

Lechia: Pawłowski, Pietrowski, Janicki, Bąk, Wilk, Kosecki, Surma, Harjapetjan, Lukjanovs, Traore, Grzelczak.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.