23665 miejsce

T-Mobile Ekstaklasa. Śląsk Wrocław mistrzem Polski!

Śląsk Wrocław wygrał ostatni mecz z Wisłą Kraków 1:0 (0:0), zapewniając sobie tytuł mistrza Polski. Wyniki ostatniej kolejki spowodowały, że na drugim miejscu ligę zakończył Ruch Chorzów, a na trzecim Legia Warszawa. Gola na wagę tytułu zdobył dla Ślaska Rok Elsner.

Sonda

Kto najbardziej zasługiwał na tytuł mistrza Polski?

/ Fot. PAP/Stanisław RozpędzikW niedzielę teoretycznie najłatwiejszy mecz czekał wicelidera z Chorzowa, który podejmował Lechię Gdańsk. Lider tabeli Śląsk czekał wyjazdowy mecz z mistrzem poprzedniego sezonu Wisłą Kraków. Z kolei Legia, niedawny zdobywca Pucharu Polski grał z piątą w tabeli Koroną. Nawet ewentualne zwycięstwo nie zapewniało stołecznej ekipie miejsca na podium. Trzeci w tabeli przed ostatnią kolejką Lech na wyjeździe spotkał się z Widzewem Łódź.

W meczu wrocławian w Krakowie na pierwszą naprawdę groźną akcję czekaliśmy do dwudziestej minuty. Wtedy to Kaźmierczak przerzucił piłkę do Soboty a ten natychmiast zgrał piłę do Diaza. Napastnik Ślaska Wrocław mocno strzelał z dziesiątego metra ale fantastycznie obronił Pareiko. W 25. minucie znów przed szansą stanęli goście, jednak najpierw golkiper gospodarzy znakomicie obronił strzał Diaza zza pola karnego a chwilę później zastopował próbującego dobijać Sobotę. Jedynego gola w spotkaniu na wagę jak się później okazało mistrzostwa Polski zdobył Rok Elsner. Słoweniec w polu karnym najwyżej wyskoczył do dośrodkowania Sebastiana Mili i strzałem głową po koźle skierował piłkę do bramki gospodarzy.

Ruch Chorzów w meczu z Lechią Gdańsk po 21. minutach prowadził 2:0 po trafieniach Arkadiusza Piecha i Gabora Straki. Taki wynik po pierwszej połowie korespondencyjnych pojedynków dawał Niebieskim mistrzostwo Polski. Jednak zdobyta bramka i w konsekwencji zwycięstwo Śląska sprawili że chorzowianie na koniec sezonu wywalczyli jednak wicemistrzostwo.

Trzecie miejsce ostatecznie zajęli piłkarze Legii Warszawa. Podopieczni Macieja Skorży pierwszą klarowną okazję stworzyli sobie dopiero pod koniec pierwszej połowy. Wtedy to ambitnie walczący Rafał Wolski ograł w kilku obrońców Korony i wystawił piłkę w polu karnym Kucharczykowi. Skrzydłowy stołecznej drużyny miał przed sobą pustą bramkę, ale trafił w słupek. Wojskowym trzy punkty zapewnił w 65. minucie Rafał Wolski. Młody pomocnik gospodarzy pięknym uderzeniem z rzutu wolnego w okienko pokonał Małkowskiego.