T-Mobile Ekstraklasa: Biton znowu strzela, derby dla Polonii!

Zakończyła się 7. kolejka T-Mobile Ekstraklasy. Po wygranej ze Śląskiem Wrocław, na fotelu lidera zasiadła Korona Kielce. Polonia niespodziewanie pokonała Legię, a Lech rozgromił Jagiellonię Białystok i wskoczył na 2. miejsce.

/ Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiPiłkarski weekend zaczął się meczu od Widzewa z Zagłębiem Lubin. Na stadionie w Łodzi padł bezbramkowy remis i Zagłębie Lubin znajduje się na niekorzystnej, spadkowej pozycji.

W kolejnym meczu Lech Poznań pokonał Jagiellonię 4:1. Bohaterem spotkania został Artiom Rudnev, który swoim hat-trickiem zapewnił Kolejorzowi 3 punkty. Dzięki tej wygranej drużyna z Poznania zajmuje obecnie 2 pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem 13 punktów. Oprócz Lecha taką samą ilość punktów mają drużyny Śląska Wrocław, Polonii Warszawa i Ruchu Chorzów. Dzieli ich tylko bilans bramkowy, który zdecydowanie najlepszy ma Kolejorz, strzelając 17 bramek i tracąc tylko 5.

W sobotę beniaminek z Bielska Białej nie zdołał pokonać Ruchu Chorzów. Chorzowianie wygrali zasłużenie, choć nieznacznie, bo tylko 0:1. Bramkę dla Ruchu zdobył Maciej Jankowski, który wykorzystał sytuację sam na sam. Władzie Podbeskidzia postanowiły ukarać piłkarzy i trenera za wyniki, które osiągają na własnym boisku.

Drugi z beniaminków, czyli ŁKS Łódź, zremisował 1:1 z Górnikiem Zabrze. Obie drużyny mogły rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść w samej końcówce. Najpierw po zamieszaniu w polu karnym Górnika w słupek uderzył Tomasz Nowak, a 2 minuty później, słupek uratował drużynę z Łodzi. Bramkę dla Zabrzan zdobył Nakoulma, a dla ŁKS-u Szałachowski.

W ostatnim sobotnim meczu Korona Kielce wygrała 1:0 z Lechią Gdańsk. Gospodarze strzelili bramkę już w 9. minucie spotkania. Po dwójkowej akcji Korzyma i Jacka Kiełba, ten drugi pewnie trafił do siatki. Tuż przed końcem pierwszej połowy na boisku zrobiło się małe zamieszanie. Po krótkiej przepychance sędzia pokazał 4 żółte kartki. Po tym spotkaniu Korona Kielce zasłużenie zasiadła w fotelu lidera.