T-Mobile Ekstraklasa: Cracovia Kraków – GKS Bełchatów 2:1

Udane zakończenie roku mają za sobą zawodnicy krakowskich Pasów. Wierni kibice musieli czekać do ostatnich sekund spotkania na bramkę, która dała Cracovii zwycięstwo w ostatnim w tym roku meczu rozegranym na własnym boisku.

T-Mobile Ekstraklasa: Cracovia Kraków – GKS Bełchatów 2:1 / Fot. Sławomir OstrowskiJuż pierwsze pięć minut zaostrzyło apetyty kibiców na zwycięstwo, po tym jak Mateusz Żytko celnym strzałem zdobył prowadzenie dla Cracovii i ukoronował tym swoje osobiste święto - urodziny. Urodzinowy prezent był tym cenniejszy, że strzelona bramka była jego pierwszym golem w Cracovii. Dalej Pasy starały się iść za ciosem, ale żadna z akcji nie zaowocowała kolejną bramką i przerwę przywitał wynik 1:0 dla Pasów.

Po przerwie sytuacja uległa zmianie ponieważ Milos Kosanović w 61 minucie doprowadził do remisu. Dalsze minuty nie poprawiały sytuacji i około 80 minuty zdenerwowani obrotem spraw kibice zaczęli dość szpetnie dopingować własną drużynę do mobilizacji. Gdy zegar odliczył 90 minutę spotkania nic nie wskazywało na to, co stanie się już za niecałe trzy minuty. Zamieszanie pod bramką Bełchatowian zakończyło się rzutem wolnym dla Cracovii, który wykonał Vladimir Boljević. T-Mobile Ekstraklasa: Cracovia Kraków – GKS Bełchatów 2:1 / Fot. Sławomir OstrowskiBezbłędnie umieszczając futbolówkę w siatce Łukasza Sapeli. Świadomość niezmienności wyniku 2:1 dosłownie rzuciła Bełchatowian na kolana.

Składy:

Cracovia:
Kaczmarek- Kasanović, Hosek, Nawotczyński, Żytko - Radomski (71. Bartczak), Struna (56. Bojlevic), Szeliga, Visnakovs, Suvorov, - Niedzielan (80. Dudzic).

GKS:
Sapela - Mysiak, Lacić, Szmatiuk, Tanevski - Baran, Fonfara (56. Wróbel), Nowak (77. Żewłakow), Bożok, Kosowski (80. Kuświk) - Buzała.

Żółte kartki: Radomski, Boljević - Wróbel, Szmatiuk.

Czerwona kartka: Boljević (90+3 - za dwie żółte).

Spotkanie oglądało 5296 widzów.

T-Mobile Ekstraklasa: Cracovia Kraków – GKS Bełchatów 2:1 / Fot. Sławomir OstrowskiT-Mobile Ekstraklasa: Cracovia Kraków – GKS Bełchatów 2:1 / Fot. Sławomir OstrowskiT-Mobile Ekstraklasa: Cracovia Kraków – GKS Bełchatów 2:1 / Fot. Sławomir OstrowskiT-Mobile Ekstraklasa: Cracovia Kraków – GKS Bełchatów 2:1 / Fot. Sławomir OstrowskiT-Mobile Ekstraklasa: Cracovia Kraków – GKS Bełchatów 2:1 / Fot. Sławomir OstrowskiT-Mobile Ekstraklasa: Cracovia Kraków – GKS Bełchatów 2:1 / Fot. Sławomir OstrowskiT-Mobile Ekstraklasa: Cracovia Kraków – GKS Bełchatów 2:1 / Fot. Sławomir OstrowskiT-Mobile Ekstraklasa: Cracovia Kraków – GKS Bełchatów 2:1 / Fot. Sławomir OstrowskiT-Mobile Ekstraklasa: Cracovia Kraków – GKS Bełchatów 2:1 / Fot. Sławomir OstrowskiT-Mobile Ekstraklasa: Cracovia Kraków – GKS Bełchatów 2:1 / Fot. Sławomir OstrowskiT-Mobile Ekstraklasa: Cracovia Kraków – GKS Bełchatów 2:1 / Fot. Sławomir OstrowskiT-Mobile Ekstraklasa: Cracovia Kraków – GKS Bełchatów 2:1 / Fot. Sławomir OstrowskiT-Mobile Ekstraklasa: Cracovia Kraków – GKS Bełchatów 2:1 / Fot. Sławomir Ostrowski

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.