T-Mobile Ekstraklasa: Cracovia Kraków – Lechia Gdańsk 1:1

Współautorzy: Zbigniew Siwek

Remisem zakończyło się pierwsze w rundzie wiosennej spotkanie na stadionie przy Kałuży w Krakowie. Po koszmarnie słabej pierwszej połowie, na tablicy wyników widniał wynik 0:0. Walka o cenne punkty rozegrała się w drugiej części gry.

T-Mobile Ekstraklasa: Cracovia Kraków – Lechia Gdańsk 1:1 / Fot. Sławomir OstrowskiPrzez pierwszą połowę podopieczni Dariusza Pasieki dążyli do zdobycia bramki, ale każdy strzał oddawany w kierunku bramki był niecelny. W 12. minucie zawodnik Lechii Gdańsk Abdou-Razack Traore stanął przed szansą zdobycia fantastycznego gola, ale przeszkodzili mu w tym obrońcy "Pasów". Cracovia miała także świetną okazję w 14. minucie na zdobycie bramki, ale piłkarz krakowian "spalił" akcję. W pierwszej części spotkania Łukasz Surma i Luka Vućko doznali urazów. T-Mobile Ekstraklasa: Cracovia Kraków – Lechia Gdańsk 1:1 / Fot. Sławomir OstrowskiW rozmowie z kapitanem Lechii dowiedzieliśmy się, że zostały mu założone szwy. Siły obu drużyn w pierwszej połowie rozkładały się mniej więcej "50 na 50", ale z delikatną dominacją gości.

T-Mobile Ekstraklasa: Cracovia Kraków – Lechia Gdańsk 1:1 / Fot. Sławomir OstrowskiDruga część spotkania rozpoczęła się od wielkich emocji. W 48. minucie Lechia objęła prowadzenie, a to wszystko za sprawą Wiśniewskiego, który w mistrzowskim stylu trafił do siatki. Po zdobyciu gola, w drużynie gości było widać, że zawodnicy nie grają już z takim zaangażowaniem jak wcześniej. W drugiej połowie Cracovia oddawała znacznie więcej strzałów na bramkę, ale kończyły się one wybiciem piłki za boisko. T-Mobile Ekstraklasa: Cracovia Kraków – Lechia Gdańsk 1:1 / Fot. Sławomir OstrowskiNajlepszą okazję do zdobycia gola miał zawodnik "Pasów" Saidi Ntibazonkiza, gdy w 77. minucie piłka przeleciała kilka centymetrów od bramki. Jednak w 88. minucie, na stadionie przy ul. Kałuży kibice oszaleli z radości, a to wszystko za sprawą Koena Van der Bizena, który perfekcyjnie trafił futbolówką w światło bramki. Mimo wielu starań z obu stron, wynik do końca spotkania nie uległ zmianie. Zdecydowanie największym przegranym tego meczu można nazwać Saidi Ntibazonkize, który za symulowanie faulu otrzymał w 65. minucie otrzymał zółta kartę, co wyklucza jego udział w najbliższym meszu z Jagiellonią Białystok. T-Mobile Ekstraklasa: Cracovia Kraków – Lechia Gdańsk 1:1 / Fot. Sławomir OstrowskiBardzo dobry "start" w barwach Cracovii zaliczył natomiast Deivydas Matulevicius, o grze którego trener Pasów Dariusz Pasieka powiedział po meczu: "Jego wejście na boisko rozruszało cale to towarzystwo."

Cracovia - Lechia Gdańsk 1:1 (0:0)

Bramki:
0:1 - Piotr Wiśniewski 48'
1:1 - Koen Van der Biezen 88'

Składy:

Cracovia:
Kaczmarek - Żytko, Hosek, Nawotczyński, Suart - Radomski, Szeliga (80. Straus), Budziński (59. Bartczak), Visnakovs (67. Matulevicius), Ntibazonkiza - Van der Biezen.

Lechia:
Pawłowski - Janicki, Vućko, Deleu, Wilk - Bajić (81. Pietrowski), Surma, Wiśniewski (74. Nowak), Lukjanovs - Traore - Grzelczak (89. Kożans).

Żółte kartki:
Radomski, Ntibazonkiza, Bartczak, Kaczmarek - Janicki, Traore, Bajić, Pawłowski.

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).

Mecz oglądało 7542 widzów.

T-Mobile Ekstraklasa: Cracovia Kraków – Lechia Gdańsk 1:1 / Fot. Sławomir OstrowskiT-Mobile Ekstraklasa: Cracovia Kraków – Lechia Gdańsk 1:1 / Fot. Sławomir OstrowskiT-Mobile Ekstraklasa: Cracovia Kraków – Lechia Gdańsk 1:1 / Fot. Sławomir OstrowskiT-Mobile Ekstraklasa: Cracovia Kraków – Lechia Gdańsk 1:1 / Fot. Sławomir OstrowskiT-Mobile Ekstraklasa: Cracovia Kraków – Lechia Gdańsk 1:1 / Fot. Sławomir OstrowskiT-Mobile Ekstraklasa: Cracovia Kraków – Lechia Gdańsk 1:1 / Fot. Sławomir OstrowskiT-Mobile Ekstraklasa: Cracovia Kraków – Lechia Gdańsk 1:1 / Fot. Sławomir OstrowskiT-Mobile Ekstraklasa: Cracovia Kraków – Lechia Gdańsk 1:1 / Fot. Sławomir OstrowskiT-Mobile Ekstraklasa: Cracovia Kraków – Lechia Gdańsk 1:1 / Fot. Sławomir OstrowskiT-Mobile Ekstraklasa: Cracovia Kraków – Lechia Gdańsk 1:1 / Fot. Sławomir OstrowskiT-Mobile Ekstraklasa: Cracovia Kraków – Lechia Gdańsk 1:1 / Fot. Sławomir OstrowskiT-Mobile Ekstraklasa: Cracovia Kraków – Lechia Gdańsk 1:1 / Fot. Sławomir Ostrowski