T-Mobile Ekstraklasa. Cracovia - ŁKS 0:1

Współautorzy: Piotr Drabik

Krakowski zespół uległ beniaminkowi z Łodzi 0:1 w spotkaniu 6. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Przez tą przegraną Cracovia znalazła się na ostatnim miejscu w tabeli.

T-Mobile Ekstraklasa. Cracovia - ŁKS 0:1 / Fot. Sławomir OstrowskiMecz przy ulicy Kałuży był kolejną okazją dla zespołu Cracovii na zdobycie cennych, ligowych punktów. Spotkanie z łódzkim beniaminkiem wydawało się świetną okazją na zaliczenie trzech oczek. Marzenia o zwycięstwie prysły jednak bardzo szybko. Już w 10. minucie Sebastian Szałachowski (ŁKS) znalazł się w sytuacji sam na sam z Wojciechem Kaczmarkiem. Tym razem jednak to bramkarz Cracovii okazał się lepszy. Goście zdobyli, jak się później okazało, jedyną bramkę w 30. minucie. T-Mobile Ekstraklasa. Cracovia - ŁKS 0:1 / Fot. Sławomir Ostrowski Marcin Kaczmarek zagrał na głowę do Antoniego Łukasiewicza, a ten dał prowadzenie swojej drużynie. Obrona krakowian zawiodła na całej linii, obserwując popisy przeciwników we własnym polu karnym.

Gospodarze zdecydowali się na odpowiedź dopiero w 42. minucie po strzale Andraża Struny z 14 metrów, piłka otarła się o słupek i wyszła na aut. T-Mobile Ekstraklasa. Cracovia - ŁKS 0:1 / Fot. Sławomir OstrowskiTak nieskuteczny atak nie mógł zagrozić bramce ŁKS-u. Kibice na stadionie Cracovii liczyli, że ich ukochany zespół zagra lepiej w drugiej odsłonie meczu. Podopieczni Jurija Szatałowa zaczęli dochodzić do sytuacji strzeleckich. W 60. minucie na boisku pojawił się Andrzej Niedzielan i chwilę później był bardzo blisko zdobycia bramki. Po zamieszaniu w polu karnym jego strzał w światło bramki zablokował ofiarną interwencją Marcin Kaczmarek (ŁKS).

Jak pokazała druga połowa, ambicja piłkarzy Cracovii T-Mobile Ekstraklasa. Cracovia - ŁKS 0:1 / Fot. Sławomir Ostrowskito za mało, by zdobyć prowadzenie. Mimo że przeciwnicy wyraźnie byli już zmęczeni, to gospodarze nie wykorzystywali pewnych okazji na zmianę wyniku. W ostatnich minutach meczu bramka ŁKS-u była wręcz oblężona przez krakowskich zawodników. Niestety, z marnym skutkiem - T-Mobile Ekstraklasa. Cracovia - ŁKS 0:1 / Fot. Sławomir Ostrowski"Pasy" zakończyły to spotkanie nawet bez jednego celnego strzału, co dogłębnie pokazuje słabość podopiecznych Szatałowa.