Facebook Google+ Twitter

T-Mobile Ekstraklasa: kilka słów podsumowania

T-Mobile Ekstraklasa zakończyła już rozgrywki, my poznaliśmy tegorocznego Mistrza Polski, teraz przyszedł czas na zastanowienie nad szansami polskich drużyn w europejskich pucharach.

Przed rozpoczęciem sezonu 2011/2012 nikt nie stawiał w roli faworyta, ani obecnego już Mistrza Polsk i- WKS Śląsk, ani wicemistrza – drużynę Waldemara Fornalika. Pierwsze skrzypce miały raczej odgrywać ekipy ze sporym doświadczeniem, dużym budżetem i składem aspirującym do zdobycia tytułu.

Na samym początku trzeba przyznać, że tegoroczne rozgrywki były dość specyficzne, bo sytuacja zmieniała się w nich kilka razy.

Początek rundy jesiennej zdecydowanie wskazywał na to, że walka o tytuł mistrzowski rozegra się raczej pomiędzy Lechem, Legią i Wisłą. Dalsza część rundy znacznie zmieniła układ w tabeli. Lech i Wisła, zdecydowanie „wysiadły” pod względem przygotowania fizycznego - o ile Wisła może się tłumaczyć grą na dwóch frontach, to powód takiego spadku formy Lecha jest ciężko wytypować.

Do gry weszły więc ekipy wyglądające na papierze o wiele słabiej,
mianowicie chodzi tu o Śląsk Wrocław i drużynę Ruchu Chorzów, który przed sezonem był w cieniu bankructwa.

Wisła zmieniła w tym czasie trenera (nowym szkoleniowcem został Kazimierz Moskal), w Poznaniu wciąż uparcie ufano Bakero, jednak to nic nie dawało. Natomiast Śląsk, Ruch i Legia dzielnie kroczyły od zwycięstwa do zwycięstwa.

Runda jesienna zakończyła się więc sporą wpadką znanych marek, i przebłyskiem dwóch „czarnych koni”. Słowa uznania należą się w tym momencie trenerowi Fornalikowi. Z drużyny, która patrząc oczywiście tylko na nazwiska, powinna być zaledwie w drugiej połowie tabeli, zrobił drużynę walczącą w sezonie o najwyższe cele.

A więc nasuwa się stwierdzenie, że to Waldemar Fornalik byłby najlepszym kandydatem na selekcjonera reprezentacji. To on w końcu najlepiej znał rodzimych zawodników i zbudował z nich bardzo silną jak na polskie realia ekipę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.