T-Mobile Ekstraklasa. Korona Kielce - Lech Poznań 0-1

W meczu 15. kolejki T- Mobile Ekstraklasy Korona Kielce gościła drużynę Lecha Poznań. Zespół z Poznania na stadionie w Kielcach wygrał skromnie - 1:0.

piłkarze Lecha Poznań / Fot. Klapi/ WikipediaLech do tego spotkania przystąpił po dwóch wysokich porażkach 0:3 z Legią oraz Śląskiem. Z kolei Koronaprzegrała z Widzewem Łódź. Obie drużyny były zatem zmotywowane, aby zakończyć rundę jesienną optymistycznym akcentem.

Pierwszej połowy tego meczu nie można zaliczyć do ciekawych. Obydwie drużyny nie wykreowały zbyt wielu okazji bramkowych, jednak Lech był w tej części spotkania stroną dyktującą warunki gry. Małym usprawiedliwieniem tak słabej gry zawodników Korony i Kolejorza może być jedynie siarczysty mróz, który z pewnością utrudniał warunki gry. stadion Korony Kielce / Fot. MKS1973fan/ Wikipedia

Po przerwie przez długo trzeba było czekać na pierwszą bramkę. W 72. minucie Kolejorz objął prowadzenie. Piłka po uderzeniu z dystansu przez Łukasza Trałkę, przypadkowo trafiła do Bartosza Ślusarskiego. Ten wślizgiem strzelił swoją 8. bramkę w sezonie. Do końca spotkania wynikł nie uległ już zmianie. Trzy punkty jadą do Poznania.

W drużynie Lecha Poznań jubileuszowy 100. mecz zagrał Ivan Djurdjević.

Korona Kielce - Lech Poznań 0-1 (0-0)

Bramki: (72.) Ślusarski

Kartki:

żółte: Vlastimir Jovanović, Piotr Malarczyk - Rafał Murawski, Luis Alfonso Henriquez