T-Mobile Ekstraklasa: Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 1:2. Relacja

Legia Warszawa przegrała w 4. kolejce T-Mobile Ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław 1:2 (0:2). Bramki dla Śląska strzelali Łukasz Madej i John Voskamp, honorowe trafienie dla Legii zaliczył Danijel Ljuboja. Wiadomosci24 relacjonowały dla Was to spotkanie prosto z Pepsi Areny w Warszawie.

/ Fot. Wojciech MartyńskiSzczęście sprzyjało Śląskowi. Nie stworzyli sobie wielu sytuacji, a i tak zdołali zdobyć dwie bramki. Bohaterem wrocławian jest Sebastian Mila i Marian Kelemen. Pierwszy zaliczył dwie znakomite asysty, a drugi był bezbłędny w polu karnym Śląska. Po pierwszej połowie trudno było wyróżnić kogoś z Legii. Po 90. minutach możemy jednak wskazać na Ljuboję - to on najbardziej motywował kolegów do walki, strzelił kontaktową bramkę i nakręcał kolejne ataki stołecznej ekipy. Ostatecznie Orest Lenczyk triumfuje, a Maciej Skorża będzie miał zapewne wiele do powiedzenia na temat sędziego, który podjął kilka kontrowersyjnych decyzji.

Relacja z pozostałych meczów czwartej kolejki

90+4' Koniec meczu. Gracze Śląska triumfują, a Maciej Skorża podbiega do sędziego. Na pewno nie dziękuje mu za dobre sędziowanie. Do arbitrów podbiega reszta zawodników Legii. Do rękoczynów na szczęście nie doszło. Kibice Śląska tańczą i śpiewają, a sędziów żegnają gwizdy.

90+4' Doskonała sytuacja Legii. Najpierw zablokowany strzał Radovicia przez obrońców, a później interweniuje Kelemen. Przy okazji był faulowany.

90+3' Interweniuje Kelemen i do tego jest faulowany. Celeban już wrócił na boisko ale teraz to bramkarz wrocławian zwija się z bólu.

90+3' Kolejny faul na Ljuboji i będzie wrzucenie w pole karne.

90+2' Żółta kartka dla Roka Elsnera za faul na Ljuboji.

90+1' Cztery minuty doliczone.

90' Celeban zwija się z bólu. Odpocznie za linią boczną.

89' świetna akcja na prawym skrzydle Rybusa. Dośrodkowanie, strąca głową Janusz Gol i... tuż obok słupka.

87' Pięknie przy długim słupku strzela Ljuboja! Znowu fenomenalnie Kelemen. Jeszcze walczył Vrdoljak ale jego lekki strzał z łatwością wyłapał golkiper Śląska.

87' Wolny dla Legii z ok. 25 metrów. Świetna okazja dla Ljuboji.

86' Żółta kartka dla Mariana Kelemena. Przedłużał grę przy wybijaniu piłki.

85' Rożny dla Śląska. Minął się z pilłką Skaba, ale nie tylko on. Piątka.

83' Schodzi kapitan Śląska, Sebastian Mila. Za niego pojawia się Mateusz Cetnarski. Od teraz kapitanem wrocławian Sztylka.

81' Gracze Śląska jak tylko mogą spowalniają grę. To oczywiście zrozumiałe, ale zawodnikom Legii wyraźnie się to nie podoba. W grze na czas bryluje Spahić.

78' Świetne zagranie przez środek Borysiuka, Ljuboja przepchnął się przez linię obrony i nie dał szans Kelemenowi!

78' GOL dla Legii! Ljuboja! Już tylko 2:1 dla Śląska!

76' Zmiana w Śląsku. Waldemar Sobota wchodzi za Łukasza Madeja.

75' Rożny dla Legii. Wrzuca Rybus, do piłki dopada Ljuboja. Kolejny rożny po interwencji obrońców. Tym razem piłka ląduje w rękach Kelemena.

74' Indywidualna akcja Johana Voskampa ale dobrze blokował go Michał Żewłakow.