Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27873 miejsce

T-Mobile Ekstraklasa: Śląsk Wrocław zmienia stadion

Ostatni mecz na stadionie przy ul. Oporowskiej odbędzie się 22 października o godz. 15.45. Później piłkarze będą powoli przeprowadzać się na Stadion Miejski.

"Powoli", ponieważ możliwe, że drużyna wróci na "stare śmieci" w związku z imprezami przygotowanymi na Euro 2012.

"Ze stadionem jest jak z butami do grania. Mam korki, w których gram. One wraz z upływem czasu zużywają się, pojawiają się na rynku nowe modele" - pisze na swoim blogu Sebastian Mila, kapitan wrocławskiej drużyny. - "Mimo to dalej gram w starych i przyzwyczajam się do nich. Są rozbite i nigdy mnie nie zawodzą. Te nowe można tak samo rozbić, dopasować i przyzwyczaić się do nich. Podobnie jest teraz z przeprowadzką Śląska na nowy stadion. To tak, jakbyśmy zmieniali korki".

Stadion piłkarski we Wrocławiu przy ulicy Oporowskiej powstał w latach 20. XX wieku. Najpierw wybudowano boisko piłkarskie z bieżnią lekkoatletyczną, a parę lat później dobudowano murawę na wale ziemnym.

- Może i jest stary, ale za to ma klimat - mówi Jarek, jeden z kibiców Śląska Wrocław. - Już jako małe dziecko przychodziłem tu z ojcem oglądać mecze.
Oporowska zostanie zapamiętana ze wspaniałych opraw kibiców, którzy już szykują mocny akcent na pożegnanie się ze stadionem.

- Zapewnimy wyjątkową oprawę na miarę pożegnania - zapewnia Przemysław Piwowarski, prezes Stowarzyszenia Wielki Śląsk. - Szczegółów nie mogę zdradzić, bo to tajemnica i niespodzianka.

Stadion na Oporowskiej nie pójdzie jednak w zapomnienie gdyż został wybrany jako oficjalny obiekt treningowy na Euro 2012.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.