T-Mobile Ekstraklasa. Zagłębie Lubin wygrało z Piastem Gliwice

W meczu II kolejki T-Mobile Ekstraklasy Zagłębie Lubin pokonało na własnym stadionie Piasta Gliwice 2:1.

/ Fot. Marek PolakPierwsze minuty spotkania to zdecydowana przewaga gospodarzy i nieporadność Piasta. Dobra gra została wynagrodzona w 6. minucie, gdy Pawłowski na skrzydle minął dwóch zawodników i oddał strzał. Uderzenie sparował Trela, ale prosto pod nogi Roberta Jeża, a ten bez problemu umieścił piłkę w siatce.

Kolejne minuty meczu były bardziej wyrównane. Więcej było fauli niż strzałów na bramkę. Oglądaliśmy mało ładnej, szybkiej gry.

W ostatnich minutach 1. połowy na murawie nie działo się zbyt wiele. Obserwowaliśmy mało akcji podbramkowych i strzałów. Jeżeli już ktoś uderzał, to z 30-40 metrów, ale nie były to uderzenia zbyt groźnie. Po słabej pierwszej połowie Zagłębie prowadziło 1:0.

Początek drugiej połowy również nie mógł zachwycać kibiców zebranych na stadionie. Było mało płynnych akcji, dużo fauli, a czasami piłkarze prezentowali fatalny poziom wyszkolenia technicznego, gubiąc piłkę, mając duże problemy z przyjęciem i rozegraniem. Lekką przewagę uzyskali goście.

W 64. minucie lepsza gra piłkarzy z Gliwic została wynagrodzona golem. Autorem trafienia był Jurado, któremu na główkę dośrodkował Zbozień. Jednak wynik remisowy nie utrzymał się długo, bo w 68. minucie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził strzałem głową Woźniak, który pojawił się na murawie chwilę wcześniej. Asystę zaliczył Pawłowski.

W ostatnich minutach nie obserwowaliśmy zbyt wielu klarownych sytuacji do zdobycia bramki i mecz zakończył się wygraną lubinian.

Zagłębie Lubin 2:1 Piast Gliwice

Bramki: Jeż 6', Woźniak 68' - Ruben Jurado 64'

Kartki: Rymaniak 69', Hanzel 90' - Jurado 51', 85' (czerwona), Buryan 75'

Składy:

Zagłębie: Gliwa, Widanow, Banaś (Rymaniak 24'), Reina, Nhamoinesu, Bilek, Hanzel, Rakowski, Jeż, Pawłowski (Wilczek 90') , Sernas (Woźniak 65')

Piast: Trela, Zbozień, Polak (Buryan 71'), Krzycki, Klepczyński, Cicman (Izvolt 75'), Jurado, Zganiacz, Podgórski (Docekal 90') , Jurado, Kędziora