Facebook Google+ Twitter

T-Mobile Nowe Horyzonty 2015. Na festiwalu zobaczymy 350 filmów z 50 krajów

15. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty odbędzie się między 23 lipca a 2 sierpnia we Wrocławiu. Organizatorzy zapowiadają projekcję 350 filmów z 50 krajów.

 / Fot. materiały prasowePodczas 15. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty widzowie zobaczą 350 filmów. 190 z nich to produkcje pełnometrażowe - czytamy na stronie organizatora.

W ramach festiwalu odbędzie się konkurs. O Grand Prix walczyć będzie m.in. thriller science fiction pt. "H." w reżyserii Ranii Attieh i Daniela Garcii. Innym kandydatem do nagrody jest peruwiański obraz "Videofilia y otros sindromes virales" w reż. Juana Daniela F. Molero.

Filmy dokumentalne walczyć będą w Międzynarodowym Konkursie Filmy o Sztuce. Swój konkurs będą miały produkcje krótkometrażowe. Wrocławscy twórcy wezmą z kolei udział w 2. edycji konkursu Powiększenie.

Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty to również stałe cykle tematyczne. Dzieła mistrzów kina autorskiego zobaczymy w ramach Panoramy. Artyści sztuk wizualnych zaprezentują się w cyklu Trzecie Oko, poświęconym w tym roku autoportretom. Podczas Nowych Horyzontów Języka Filmowego odbędą się prelekcje i projekcje dotyczące kostiumów w filmie. W sekcji Nocne Szaleństwo zaprezentowane zostaną "najciekawsze i najbardziej oryginalne dokonania współczesnego kina gatunkowego".

Czytaj także: Hey, Łąki Łan, O.Torvald i Jamal wystąpią na darmowym koncercie na Stadionie Narodowym


Nowe Horyzonty to również retrospektywy, przeglądy, ale również darmowe seanse na wrocławskim Rynku. "30 lipca (czwartek) o 22.00 odbędzie się pokaz kolejnego odrestaurowanego w ramach projektu NITROFILM Filmoteki Narodowej polskiego filmu przedwojennego - Zew morza Henryka Szaro z 1927 roku, na podstawie scenariusza popularnego wówczas powieściopisarza Stefana Kiedrzyńskiego" - podaje organizator.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.