Facebook Google+ Twitter

TMRF Widzew Łódź rozpoczyna rozgrywki w grupie I łódzkiej Klasy B

W niedzielę o godzinie 15.30 na boisku Łodzianki przy ul. Małachowskiego 5/7, pierwszy, historyczny mecz rozegrają piłkarze TMRF, czyli Towarzystwa Miłośników Rozwoju Fizycznego. Przeciwnikiem łodzian będzie drużyna rezerw Kotana Ozorków.

Herb klubu / Fot. TMRF Widzew ŁódźTMRF to klub założony w lipcu br. roku przez kibiców łódzkiego Widzewa. Nazwa klubu nawiązuje do protoplasty dzisiejszego RTS, czyli Towarzystwa Miłośników Rozwoju Fizycznego, który działał na Widzewie w latach 1910-1914. Jak możemy wyczytać z oświadczenia założycieli TMRF, „głównym celem, jaki będzie nam przyświecał, jest stworzenie bazy pod budowę akademii piłkarskiej pracującej na rzecz naszego klubu. Chcemy, aby każdy chłopak, który biega z piłką przy nodze i marzy o grze dla Widzewa, dostał możliwość ich spełnienia”. Nowy klub ma w nieformalny sposób zastąpić rozwiązaną po spadku z Ekstraklasy, drużynę rezerw RTS Widzew.

Oprócz tego, działalność TMRF będzie formą integracji środowiska kibiców łódzkiego Widzewa, czego pierwszym przejawem jest konkurs na wzór koszulki meczowej, jaki założyciele klubu ogłosili na jego facebookowym profilu.

W jedynym przedsezonowym meczu sparingowym, TMRF przegrał 1:3 ze spadkowiczem z klasy A, RKS Łódź. Do przerwy TMRF prowadził po golu zdobytym przez Mateusza Kuraka. Drużyna RKS będzie jednym z rywali widzewiaków w rozpoczynających się rozgrywkach

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.