Facebook Google+ Twitter

TNS OBOP: 51 proc. Polaków uważa, że kraj zmierza w złą stronę

TNS OBOP przeprowadził badanie nastrojów społecznych w październiku. 51 proc. respondentów uważa, że sprawy w Polsce zmierzają w złą stronę, przeciwnego zdania jest 35 proc., zaś 24 proc. Polaków nie ma zdania w tej sprawie.

 / Fot. Tadeusz KowalskiNiemal dwie trzecie (59 proc.) Polaków ocenia sytuację gospodarczą jako kryzysową, z czego 17 proc. uważa, iż kryzys jest głęboki, 35 proc. badanych sądzi, że gospodarka się rozwija, a 6 proc. nie ma zdania. W porównaniu z badaniem z poprzedniego miesiąca, o 4 proc. spadł odsetek ocen pozytywnych i o 3 proc. wzrosły opinie negatywne.

Według TNS OBOP, jeśli chodzi o materialne warunki życia, to 37 proc. ankietowanych sądzi, iż w ciągu najbliższych 3 lat nie ulegną one zmianie, 35 proc. uważa, że ulegną one pogorszeniu, 22 proc. sądzi, że ulegną poprawie, a 6 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

Mimo to, ogólne pozytywne nastroje społeczne Polaków w porównaniu do września poprawiły się o 4 proc., spadł jednocześnie o 5 proc. odsetek pesymistów.

Sondaż TNS OBOP został przeprowadzony w dniach 13-16 października na ogólnopolskiej, losowej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku od 15 lat.

Źródła:
Interia.pl
PAP

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jeśli tak jak tu </Niemal dwie trzecie (59 proc.) Polaków ocenia sytuację gospodarczą jako kryzysową, z czego 17 proc. uważa, iż kryzys jest głęboki, 35 proc. badanych sądzi, że gospodarka się rozwija, a 6 proc. nie ma zdania. W porównaniu z badaniem z poprzedniego miesiąca, o 4 proc. spadł odsetek ocen pozytywnych i o 3 proc. wzrosły opinie negatywne./> jest liczony budżet kraju to nigdy nie dojdziemy tam gdzie zamierzamy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Suchy
  • Suchy
  • 25.10.2011 22:23

od kiedy 51+35+24=100? podstawy matematyki się kłaniają :) poza tym sondaż chyba jest hurraoptymistyczny...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.