Facebook Google+ Twitter

To Amerykanie zatopili rosyjski okręt podwodny "Kursk"?

O trzeciej wojnie światowej już dawno nikt nie wspomina. Ale ona wisiała na włosku. I to niedawno. Aby o niej nie zapomnieć odezwał się pewien tajemniczy oficer GRU, który ma sensacyjną hipotezę na ten temat.

Takiej sensacji dawno nie było. Dwanaście lat temu Amerykanie zatopili niezatapialny rosyjski okręt podwodny "Kursk". Uczynili to torpedą uranową. Tak twierdzi wysokiej rangi oficer rosyjskich służb specjalnych. Blisko 12 lat temu świat cudem uniknął III wojny światowej - podaje "Wprost".

Rosyjski okręt podwodny K-141 "Kursk" zatonął 12 sierpnia 2000 roku wraz z całą 118-osobową załogą. Zdaniem Rosjan przyczyną był wyciek paliwa z jednej z torped. To wywołało pożar na okręcie i eksplozję amunicji. Powstała też teoria alternatywna, która mówi o storpedowaniu rosyjskiego okrętu przez amerykański okręt podwodny.

Sensacyjna hipoteza ppłk. Andrieja

Pojawiła się również inna teoria - o ataku na "Kursk" torpedy USA. Dziennikarz tygodnika dotarł do ówczesnego szefa GRU, rosyjskiego wywiadu wojskowego. Ppłk Andriej przedstawia naszemu dziennikarzowi sensacyjną hipotezę o ataku okrętów US Navy.

Na proste pytanie, dlaczego Amerykanie postanowili zatopić chlubę rosyjskiej wojskowej floty morskiej - odpowiada również prosto, ale i przekonywająco. Amerykanom chodziło o to, aby uniemożliwić przeprowadzenie testu supernowoczesnej rosyjskiej torpedy Szkwał, która "pod wodą mknie z niespotykaną prędkością, kilkakrotnie szybciej niż tradycyjne torpedy".

Podwodne torpedy typu Szkwał miały być sprzedane Chińczykom. Przed transakcją zakupu, chińscy oficerowie obserwowali manewry wojskowe z rosyjskiego krążownika "Piotr Wielki". Zdaniem cytowanego przez "Wprost" ppłk. Andrieja - sprzedaż Szkwałów chińskiej armii, byłaby ogromnym ciosem dla USA. Naruszyłaby, bowiem równowagę sił w regionie azjatyckim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Mirosław Kraszewski - :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marek - :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jerzy, Irek - :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny Autorze, prosze o zachowanie ostroznosci. Niepotrzebnie moze sie pan narazic na donos do prokuratury z powodu obrazy prezydenta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co to jest torpeda uranowa? Czy ma to być torpeda z "napędem atomowym"?

Komentarz został ukrytyrozwiń
marek
  • marek
  • 08.05.2012 20:08

@Ireneusz Mosiczuk Dzisiaj 17:22
Panie Ireneuszu, zgłosić trzeba ten fakt do prokuratury...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe mogły być wyniki sondy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 08.05.2012 18:06

@Makiełka.Idź do okulisty jeśli nie widzisz różnic w podejściu do tych tragedii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ha... jest dobrze, nie tylko my mamy Macierewicza:-))))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

P.S. Dziwnym zbiegiem okoliczności regularnie powtarza się syndrom tzw. 5. Tuz po opublikowaniu juz pojawiły się dwie 5. Przypadek, czy domowe wspomaganie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.