Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9397 miejsce

To będzie niezwykły ślub! Pobiorą się w... muzeum

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-04-11 08:58

To będzie pierwszy taki ślub w tym roku, a trzeci w ogóle. 30 czerwca "cywilna" ceremonia ślubna odbędzie się w łódzkim Muzeum Kinematografii, a nie w USC.

Na ślubnym kobiercu w pięknym pałacyku Scheiblerów przy ul. Targowej staną 50-letni Andrzej Woszczyński, łódzki muzyk i jego o prawie 32 lata młodsza narzeczona Anna Bogdańska, wiolonczelistka. Na ślubnych zaproszeniach znajdzie się zdjęcie ich nowo narodzonej córeczki Anoushki.

- Chcieliśmy wziąć ślub w pięknych wnętrzach muzeum, gdzie obydwoje koncertujemy - mówi Andrzej Woszczyński. - To dla nas szczególne miejsce.

- W wyjątkowych przypadkach wyrażam zgodę, aby ślub odbył się w pałacu i udostępniam sale - mówi Mieczysław Kuźmicki, dyrektor Muzeum Kinematografii. - Kosztuje to kilkaset złotych. Ceremonia odbywa się w sali balowej, ale do dyspozycji gości są również przyległe pomieszczenia. Łącznie mogą one pomieścić około 200 osób.Ślub w zabytkowych wnętrzach wezmą Andrzej Woszczyński, łódzki muzyk i jego o prawie 32 lata młodsza narzeczona Anna Bogdańska, wiolonczelistka

Świeżo upieczeni małżonkowie otrzymują akt zawarcia małżeństwa następnego dnia. W dniu ceremonii, która odbywa się poza USC, spisywany jest tylko specjalny protokół.

***

- Zgodę na ślub poza urzędem wyrażamy wyjątkowo - mówi Magdalena Magin, zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Łódź Centrum. - Na przykład, gdy państwo młodzi zaprosili większą liczbę gości, w tym wielu z zagranicy i chcą, by ceremonia odbyła się w zabytkowym obiekcie. Jest to niewątpliwie promocja miasta a jednocześnie młodzi mogą uświetnić swoją uroczystość zaślubin. Poza USC ślubu można udzielać także w zakładach karnych albo w domu lub szpitalu osobom poważnie chorym.

(ew)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.