Facebook Google+ Twitter

"To było jak gwałtowne załamanie pogody" - wywiad z Milą Sobol z zespołu Metaliator

Zespół Metaliator wystąpił ostatnio na Kampanii Wrześniowej w klubie Estrada w Bydgoszczy. Po koncercie udało mi się zamienić parę słów z wokalistką Milą Sobol o ich koncertach, tworzeniu muzyki i poszukiwaniach perkusisty.

Koncert w Estrada Stage Bar w Bydgoszczy w pierwszy dzień Kampanii Wrześniowej. / Fot. Fot. Marek WiśniewskiMetaliator to warszawski zespół, który gra mocną muzykę z gatunku thrash metal. Nabiera ona bardzo ciekawego charakteru w zetknięciu z bardzo interesującą wokalistką, Milą Sobol. Metaliator obecnie szuka perkusisty, który byłby w stanie z nimi współpracować, co może być szansą dla kogoś chcącego grać w thrash metalowym zespole.


Marek Wiśniewski: Opowiedz trochę o zespole, kiedy powstaliście i jaką muzyke gracie?

Mila Sobol: Witajcie! Metaliator powstał ładnych kilka lat temu, mi osobiście aż głupio się przyznawać... Zaczęliśmy ze sobą grać jeszcze w szkole, po niedługim czasie stwierdziliśmy, że naszą muzyką jest thrash metal. W 2008 pojawiła się nazwa, pierwsze koncerty i stylistyka utworów w zdecydowanie thrashowym charakterze. Ale nie powiem Ci kiedy to się dokładnie zaczęło bo nie pamiętam.

Koncert zespołu Metaliator w Estrada Stage Bar w trakcie Kampanii Wrześniowej. / Fot. Fot. Marek WiśniewskiMarek: Co Was inspiruje do tworzenia nowych utworów? Jak one powstają?

Mila: Chłopaki wymyślają riffy i w oparciu o nie powstają nasze utwory. Później ja dopisuję tekst i wokal. Zawsze staram się przemycić w nim jakieś emocje, nie wiem tylko czy ludzie te akurat emocje słyszą.

Marek: Jak Wam się grało w Estrada Stage Bar i co myślicie o Kampanii Wrześniowej?

Mila: Było to ciekawe przeżycie. Bezpośrednio pod sceną stały trzy osoby robiące cały czas zdjęcia i każdy mój ruch oznaczał ostrzał z obiektywów. Nie jestem urodzoną fotomodelką, więc było mi trochę głupio i nie wiedziałam co zrobić, czy się uśmiechnąć czy uciekać. Estrada to naszym zdaniem fajny klub, ale nie wiem czy podobaliśmy się bydgoskiej publiczności, która zdecydowanie bardziej wspierała pod sceną lokalne bandy. Swoją drogą Neutrina i Deathinition zagrały super i świetnie mi się ich oglądało.
Koncert zespołu Metaliator w Estrada Stage Bar w trakcie Kampanii Wrześniowej. / Fot. Fot. Marek WiśniewskiA nazwa „Kampania Wrześniowa” zapisze się w mojej pamięci żalem, za tym co mogło być, a się nie zdarzyło. Trasę przygotowywaliśmy ,a raczej przygotowywał Igor z Deathinition, jeszcze wczesnym latem, zapowiadało się świetnie w kosmos, ale w międzyczasie doszło u nas do zmiany w składzie – odszedł nasz perkusista Witek. W trybie przyspieszonym ogrywaliśmy jego ewentualnych następców, w końcu stanęło na tym, że zagra z nami gościnnie Benek z Rusted Brain. Niestety, ze względu na swoją pracę musiał zrezygnować z koncertu w Chojnicach, więc zagraliśmy tylko w Bydgoszczy. Trochę szkoda, bo mogło być jeszcze fajniej niż ostatecznie było.

Marek: Jak Wam minęło lato i jakie macie plany na ten rok?

Koncert zespołu Metaliator w Estrada Stage Bar w trakcie Kampanii Wrześniowej. / Fot. Fot. Marek WiśniewskiMila: Lato zaczęło się od bardzo fajnej minitrasy koncertowej po Pomorzu. Graliśmy w Gdańsku i Tczewie z Testerem Gier i oba koncerty były rewelacyjne – super atmosfera, świetni ludzie, zabawa a do tego jeszcze piękna pogoda, ogólnie taki klimat wakacji, chciało się żyć… A później było tak, jak wspomniałam wyżej – perkusisto, gdzie jesteś? To było jak gwałtowne załamanie pogody. Mamy w zasadzie jeden jedyny plan – znaleźć bębniarza. Od tego jest uzależnione wszystko inne. Poza tym wciąż mamy propozycje grania, więc razem z naszym nowym garowym zagralibyśmy kilka fajnych sztuk. Niedawno też wydaliśmy EP i od razu zaczęły się pytania czemu nie cały album. Myślimy więc o nowym materiale i nagrywaniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.