Facebook Google+ Twitter

To czytaliśmy - przegląd ciekawostek wydawniczych 2009 roku

Najciekawsze wydarzenia 2009 już za nami. Nadszedł czas na podsumowanie wybranych tytułów wydawniczych, które czytaliśmy przez ostatnie kilka miesięcy. Bestsellery, kicze, czy po prostu dobra lektura - oceńcie sami.

 / Fot. okładkaRichard Yates "Droga do szczęścia - styczeń 2009. Niezrealizowane marzenia, stracone szanse na lepsze życie i wzruszająca powieść o miłości. Para bohaterów to z pozoru idealne małżeństwo. Rzeczywistość jest jednak inna. Kochającą rodziną są tylko na pokaz, bo tak naprawdę w ich związku brak zrozumienia i wzajemnej akceptacji. Brak także miłości. Udręczeni sytuacją postanawiają przeprowadzić się, by naprawić obopólne relacje i tym samym zrealizować swoje pasje. Czy im się uda?

 / Fot. okładkaTrudi Canavan - "Uczennica Maga" - luty 2009. Niesamowita powieść debiutancka, która stała się prequelem do kolejnych części magicznej trylogii w wykonaniu tej autorki. Banalna fabuła, proste dialogi i zatracenie się w wydarzeniach, mających miejsce setki lat temu. Opowieść o dziewczynie, która pomimo protestów matki, staje się jedną z uczennic mistrza magii. Dodatkowo, Tessia dowiaduje się, że jest obdarzona niezwykłą magiczną mocą. Jednocześnie poznaje smak odpowiedzialności, z której autorka zrobiła motyw przewodni tej części.

 / Fot. okładkaKsenia Basztowa - "Wampir z przypadku" - marzec 2009. Zabawna opowieść o dwóch kolegach, którzy po całonocnej imprezie budzą się jako... wampiry. Próbując dociec i przypomnieć sobie fakty, które miały miejsce podczas popijawy, wplątują się w szereg zabawnych sytuacji. Świetna książka na poprawę nastroju, zwłaszcza w piątkowy wieczór. Lawina wydarzeń i komiczne dialogi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Ciekawe zestawienie, dodam tylko, że autorka Rabii to kobieta - Halide Edip Adivar, uważa się, że stworzyła ona jako pierwsza postać tureckiej "nowej kobiety", która nie jest wyłącznie obiektem pożądania mężczyzny

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wybrałam wybiórczo tytuły tych, które były nowościami na rynku w danym miesiącu. Większość z nich też nie jest moją ulubioną twórczością, śmiem nawet powiedzieć, że może jedna na wszystkie wymienione- jak widać, ludzie czytają różne rzeczy ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W 2009 ukazało się dużo ciekawszych i ambitniejszych książek. Tak czy owak plusik dla autorki. O gustach przecież nie dyskutujemy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

muszę nabyci jedna z tych pozycji , na pewno to będzie 12tu bo już mnie to zaciekawiło dosiego roku 2010 życzę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.