Facebook Google+ Twitter

To Giertych buduje polski Libertas

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-16 07:46

"Dziennik" ustalił, że Declan Ganley z żoną przynajmniej raz gościł na kolacji u Romana i Barbary Giertychów. Zdaniem rozmówcy gazety mogło to nie być ich jedyne spotkanie w Polsce.

Nie byłoby Libertas Polska, gdyby nie tandem Ganley-Giertych - pisze "Dziennik". Gazeta zauważa, że obaj nie lubią, gdy ktoś pyta o ich o spotkania. "Nie ma żadnej roli pana Giertycha w tworzeniu polskiej Libertas" - wycedził na konferencji irlandzki biznesmen. Według "Dziennika" obaj politycy obawiają się ujawnienia wzajemnych relacji, gdyż Giertych ma zbyt duży negatywny elektorat i może pomóc partii, tylko działając z ukrycia.

Według gazety Roman Giertych jest Ganleyowi niezbędny, gdyż to on zapewnia zdolność organizacyjną polskiej Libertas. Kampanię robią jego ludzie. Kluczowi kandydaci to również LPR. Do tego telewizja publiczna, w której niepodzielnie rządzi wychowanek Giertycha, Piotr Farfał.

Ale Giertych bez Ganleya też niewiele mógłby zrobić - pisze "Dziennik". Gdyby Libertas Polska miała robić kampanię siłami Artura Zawiszy czy Zdzisława Podkańskiego, nie miałaby żadnych szans na przekroczenie progu wyborczego. Nadzieje tej partii ratuje zainteresowanie mediów, jakie generuje sam Ganley i jego relacje z Lechem Wałęsą - czytamy w "Dzienniku".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.