Facebook Google+ Twitter

"To jest Polska nie produkcja Stany Zjednoczone"

Ile razy wychodząc z domu zastanawiasz się, co przyniesie nowy dzień? W kraju, w którym przyszło nam żyć, dzieją się niesamowite rzeczy.

Polityczni panowie odstrojeni w garnitury warte po tysiąc złotych paplają na prawo i lewo co zrobić, by żyło się lepiej. Może żyje się lepiej, ale tylko "gadającym głowom" w telewizji. Cud nad Wisłą jeden już był – ten w 1920; nic dwa razy się nie zdarza, przestańmy więc się łudzić. Nie jesteśmy częścią hollywoodzkiej produkcji z happy endem.

Z czym kojarzy się Polska? Z przez wszystkich wychwalaną gościnnością, z polską zaradnością? A może z kradzieżami, pijatykami, rozbojami, z kulawą służbą zdrowia (z chorą kasą na czele), z życia od wypłaty do wypłaty, z braniem kredytów na jakiekolwiek przyjemności?

Z polską rzeczywistością mamy do czynienia na co dzień. Praca-dom, dom-praca, bez perspektyw na lepsze jutro. Pogoń za pieniądzem determinuje życie przeciętnego Polaczka. Hamletowskie "Być czy nie być": Lepiej klepać biedę, ale w Polsce między swymi, czy może jednak wyruszyć na wschód, zachód, czy gdzie się tylko da, i pracować jak niewolnicy w fabrykach? Tak, z pewnością żadna praca nie hańbi, ale czy każdy nie powinien robić tego co chce; co przynosi mu satysfakcję? Jasne, tylko jak to zrobić w kraju, gdzie nic zrobić się nie da? Błędne koło, w którym jesteśmy szczelnie zamknięci przez fantastycznych rządzących, gasi wszelką energię, potrzebną do zmiany polskich realiów.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Bo to Polska,nie elegancja Francja...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.03.2009 16:14

+))) OGROMNY PLUS :))) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.03.2009 20:58

DUŻY PLUS

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.