Facebook Google+ Twitter

To już 20 lat! Szanty we Wrocławiu

10 koncertów, podczas których na czterech scenach wystąpi ponad 20 wykonawców polskich i zagranicznych. Dwa ważne jubileusze i dwudziestolecie festiwalu. Tak w telegraficznym skrócie można zapowiedzieć XX Szanty we Wrocławiu.

Oficjalny plakat XX Szant we Wrocławiu / Fot. Organizatorzy SwWTegoroczna edycja jednego z największych i najbardziej cenionych festiwali szantowych w Polsce odbędzie się w dniach 26 lutego - 1 marca. Każdy dzień został zaplanowany w nieco odmiennym charakterze, dzięki czemu impreza zadowoli najbardziej wymagających słuchaczy. Organizatorzy zakładają, że jubileuszowy Festiwal przebije dotychczasowe i przyciągnie liczne grono szantymaniaków.

Już pierwszego dnia, w dwóch wrocławskich klubach, Łykend i Liverpool, odbędą się koncerty inauguracyjne. Na scenie pierwszego z nich pojawią się m.in. Znienacka Project, Na Razie, Za Horyzontem i Betty Blue, podczas gdy w drugim, po raz kolejny zjednoczą siły Polska i Francja, czyli Orkiestra Samanta i Les Dieses.

Dzień drugi upłynie pod znakiem 10-lecia wyżej wymienionej grupy Orkiestra Samanta. Ulubieńcy publiczności dadzą pewnie, jak zwykle, niezwykle żywiołowy koncert i to w znamienitym towarzystwie. Organizatorzy zaprosili m.in. zespoły EKT Gdynia, Prawdziwe Perły, Yank Shippers i Mordewind, oraz solo - kpt. Waldka Mieczkowskiego.Oczy szantymaniaków ucieszy taniec irlandzki w wykonaniu grupy Ellorien.

Tuż po godzinie 24.00 rozpocznie się równoległa część imprezy w klubie Łykend. Tu, prócz niektórych wymienionych już wykonawców, zaśpiewa a capella zaprzyjaźniony z jubilatami zespół Banana Boat.

Podczas kolejnych dni do grona wykonawców dołączą m.in. członkowie zespołu Stare Dzwony, Mirek Kowalewski, Roman Roczeń i Henryk "Szkot" Czekała. To oni uhonorują swoimi występami okrągły jubileusz Jurka Porębskiego - najbardziej charakterystycznego i znanego szantymena, twórcy takich hitów, jak "Keja", czy "Cztery piwka".

Szanty we Wrocławiu 2007, na scenie: Ryczące Dwudziestki / Fot. Anna KorzonDługiej listy "znanych i lubianych" dopełniają m.in.: Ryczące Dwudziestki, Smugglers, Sąsiedzi i Mechanicy Shanty, jednak prawdziwą atrakcją będzie niezaprzeczalnie zespół, który zagra podczas koncertu finałowego. Na scenie Hali Stulecia pojawi się żywa legenda folku irlandzkiego; grupa, która od wielu lat stanowi inspirację dla kapel folkowych i szantowych... The Dubliners. Będzie to ich pierwszy koncert w Polsce. Wraz z nimi, podczas niedzielnego koncertu zagra najbardziej znany polski zespół folkowy - Carrantuohill, który zaprezentuje show muzyczno-taneczne "Touch of Ireland".

Pełny program festiwalu, oraz informacje o biletach dostępne są na oficjalnej stronie Festiwalu, oraz na portalu Szantymaniak.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

I morskie opowieści:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.