Facebook Google+ Twitter

To już jest koniec. Podsumowanie młodej estrady

7 sierpnia zakończyła się "Młoda estrada on Promenada", która odbywała się w ramach akcji "Zostań na pokładzie, baw się na promenadzie".

Studio tańca Velvet / Fot. Damian Leciak7 sierpnia zakończyła się "Młoda estrada on Promenada". W ramach tej wakacyjnej akcji występowały młode zespoły rockowe, wokalistki oraz prezentowały się różne szkoły tańca. Dla każdego młodego artysty impreza była szansą wystąpienia na koncercie plenerowym przed większą publicznością.

Jest wiele młodych osób, które nie mają gdzie się pokazać i zazwyczaj śpiewają i grają gdzieś po garażach. Niestety, nikt takich młodych zespołów, które nie zrobiły kariery, nie chce zatrudniać - dlatego wydział kultury i promocji w urzędzie miasta Częstochowy stara się organizować tego typu imprezy.

Są osoby, wśród naszych mieszkańców, które twierdzą, że w Częstochowie nic się nie dzieje. Jest to błędne myślenie - w Częstochowie jest dużo imprez kulturalnych, ale większość z tych osób marzy o koncercie jakiejś gwiazdy i jeszcze chciałaby, żeby można było na niego przyjść za darmo.

Na narzekanie naszych częstochowian mają również wpływ niektóre media, ponieważ nie zapowiadają większości imprez - tylko wybrane. Jeśli już są jakieś imprezy w naszym mieście lub okolicach, o których media na pewno wiedzą, to na takich imprezach ich nie ma. Takim przykładem może być młoda estrada.

Niestety, młodzi muzycy mają bardzo ograniczone możliwości, żeby ktoś ich zauważył i stwierdził: oni fajnie grają. Media też bardziej powinny promować młodych lokalnych muzyków, żeby mogli pokazać się większej ilości osób.

Osobiście uważam, że zorganizowanie młodej estrady przez wydział kultury i promocji urzędu miasta Częstochowy można zawdzięczać młodym osobom, które tam pracują i które podjęły się tego ciężkiego zadania, ponieważ mają kontakty z tymi zespołami i starają się im pomóc. Oby jak najwięcej było takich imprez organizowanych przez różne kluby czy lokale. Na pewno znajdą się również tacy ludzie, tylko czy będą chcieli? Myślę, że w końcu tak, bo Częstochowa powinna znaleźć się na kulturalnej mapie Polski nie tylko z gwiazdami światowego formatu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Nie, nie mam rozdwojenia jaźni

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wzrzuciło bo za dwóch robisz :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

znów wrzuciło mi komentarz podwójnie nie wiedzieć czemu

Komentarz został ukrytyrozwiń

=> "Jeden portal był na młodej estradzie, ale tylko na pierwszej odsłonie a były dwie."

Tak, faktycznie nie było mnie na drugiej estradzie "bo ja wtedy troszeczkę chorowałem" i nie przez to że Józefa było. (dla nie wtajemniczonych kabaret Neonówka)

=> "Nie muszą od razu walić artykułu"

To jeżeli nie pisze się artykułu to po co przychodzić służbowo? A prywatnie czas wolę spędzić inaczej, nie koniecznie na "rantce z aparatem"

P.S.
Tak wiem, łapię za słowa. Ale to nie jedyna moja wada ]:->

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panno Zuziu ma być o tym, że media nie promują takiej imprezy jak młoda estrada. Wcale się nie dziwie, że w mediach tylko wielkie gwiazdy, ale jakie media taka relacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I znowu mamy przykład żałosnego tekstu.
o czym on ma być? o projekcie "Młoda estrada on Promenada"? czy może o świetnym portalu, który Pana, Panie Damianie, nie chciał w swoich szeregach?

Pisze Pan: "Niestety, nikt takich młodych zespołów, które nie zrobiły kariery, nie chce zatrudniać - no skoro są młode to oczywiste, że nie zrobiły kariery, bo dopiero zaczynają!!!

No i dobrze by było zwrócić uwagę przynajmniej na styl, błędy ortograficzne i literówki skoro lekkości językowej i pomysłu na artykuł brak...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krzysztofie niestety jest taka prawda. Jeden portal był na młodej estradzie, ale tylko na pierwszej odsłonie a były dwie. Ja wiem, że nie łatwo jest cokolwiek zorganizować. Nie raz słyszałem opinie, że niektórzy z tych młodych ludzi nie powinni pracować a jest to jeden z muzyków jednego z zespołu (nie chce wymieniać tutaj nazwy) i też mu źle życzyli. Ktoś jak ma kontakty z tymi ludźmi to dobrze. Mam nadzieję, że media zaczną też pokazywać. Nie muszą od razu walić artykułu no ale cóż jak wielkie wydarzenia to fotoreporterów jest masa z różnych gazet czy portali a jak młode zespoły to ciężko jest szukać nawet czasem ze świecą byś nie znalazł. Uważam, że w Częstochowie na pewno brak jest takiego medium co by pisał o kulturze no ale przecież na tym się nie zarobi czy nie będzie oglądalności. Co innego gwiazdy lub polityka. Dobrze, że jeszcze gdzieś się znajdują takie osoby jak Ci ludzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny materiał /5/.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.