Facebook Google+ Twitter

To już koniec włoskiej podróży na Dwóch Brzegach

6 sierpnia 2011 roku zakończyła się 5. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, a wraz z nią nasza filmowa podróż przez Włochy.

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi / Fot. materiały prasowe"Viaggio in Italia” to hasło tegorocznej edycji. Organizatorzy Festiwalu zabrali uczestników w niesamowitą podróż przez sztukę największych włoskich twórców takich jak Roberto Rossellini.

W tym roku, oprócz stałych cykli, pojawiły się nowe. W związku z włoskim hasłem odbyły się spotkania mające na celu pokazanie związku Kazimierza Dolnego z architekturą włoską. Pojawiła się również sekcja przeznaczona dla młodych widzów – NieLETNIE BRZEGI. W ramach tego
odbyła się m.in. projekcja filmu „Jutro będzie lepiej” nagrodzonego na Festiwalu w Berlinie Nagrodą Pokojową czy „Tak żyć”, który również w Berlinie dostał wyróżnienie Młodego Jury.

Jedną z kolejnych nowości jest sekcja Mockumentairies. Jest to seria filmów ukazujących historie fikcyjne jako dokument. W tej sekcji pojawiły się fantastyczne filmy „Zapomniane srebro” i „List z Argentyny”.

Festiwal zamknął film „NEDs” Petera Mullana. Opowiada on o młodzieży z Glasgow lat 70. Główny bohater John jest bardzo zdolnym uczniem, lecz przez nieprzychylność nauczycieli, patologiczny dom i nieodpowiednie towarzystwo doprowadzają go do zatracenia wartości i zmianę celu życia. W filmie oprócz trudnego tematu, autentycznych kostiumów i scenografii, zaskakuje nas niesamowita gra aktorska filmowego Johna - Conora McCarrona.

To i jeszcze więcej już za nami. Należy dodać, że organizatorzy festiwalu nie bez powodu wybrali właśnie Kazimierz Dolny do współpracy. Kazimierz z roku na rok staje się miejscem coraz bardziej bliższym sercu. To niezwykle urokliwe miejsce zaskakuje swoją skromnością i tym, jak proste chwile zamienia w momenty największej ważności. Wszyscy, którzy kochają sztukę i poszukują jednocześnie chwili wytchnienia w pięknej scenerii i doborowym towarzystwie, powinni odwiedzić Kazimierz Dolny nad Wisłą podczas Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

Ciao! Do zobaczenia za rok!

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Uroczyste zamknięcie odbyło się w sobotę, 6 sierpnia o godz. 16:30. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Festiwal DWA BRZEGI zakończył się w niedzielę, 7 sierpnia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.