Facebook Google+ Twitter

To już oficjalne: Warszawiacy II linią metra pojadą 14 grudnia

Hanna Gronkiewicz-Waltz w rozmowie z Gazetą Stołeczną poinformowała, że druga linia metra ruszy 14 grudnia. Prezydent Warszawy podkreśliła, że priorytetem jest dla niej bezpieczeństwo podróżujących.

 / Fot. Paul Sableman/(CC BY 2.0)/flickr"Nawet gdyby wszyscy mówili mi, że ze względów politycznych powinnam uruchomić metro przed wyborami, nie zrobię tego, bo najważniejsze jest dla mnie bezpieczeństwo warszawiaków" - powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz - Waltz w rozmowie z Gazetą Stołeczną.

Początkowo ratusz zakładał, że druga linia metra zostanie uruchomiona 9 listopada. Ze względów bezpieczeństwa i po wykryciu podczas odbiorów kilku usterek m.in. związanych z bramkami wejściowymi, termin otwarcia II linii metra został przesunięty - czytamy na gazeta.pl.

9 listopada nadal pozostaje dniem otwartym. Choć warszawiacy nie pojadą pociągami, będą mogli zwiedzić wszystkie nowe stacje.

Zobacz także: Konkurs na głos II linii metra rozstrzygnięty. Stacje będzie czytał Maciej Gudowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Proszę nie straszyć wyborców. Jak HGW obiecała tak będzie , niezależnie od wyników wyborów. Inna sprawa, że metro w niedługim czasie od chwili otwarcia będzie poddane gruntownym remontom. Konstruktorzy w trosce o koszty zapomnieli, że linia przebiega pod Wisłą .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiadomo,nie wiadomo-jak PO przegra wybory, to metra nie otworzą i zostanie jak zwykle ......

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.