Facebook Google+ Twitter

To już ostatni dzwonek, żeby założyć lokatę w banku

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-01-28 10:07

To już koniec wysokich zysków z lokat. Rada Polityki Pieniężnej, podobnie jak pod koniec grudnia, obcięła wczoraj stopy procentowe aż o 0,75 pkt proc.

 / Fot. Maciej JeziorekTym samym główna stopa procentowa w Polsce wynosi teraz tylko 4,25 proc. A to jeszcze nie koniec. Większość ekonomistów przewiduje, że do końca roku stopy procentowe w Polsce spadną do najniższego w historii poziomu 3,75 proc. Ostatnio najniższy ich poziom - 4 proc. - mieliśmy w marcu 2006 r. Takie cięcia mają pomóc gospodarce i zmniejszyć koszt kredytów. Zanim to się jednak stanie, w pierwszej kolejności odczują to osoby, które chciałyby ulokować swoje oszczędności na lokatach bankowych.

Jeszcze kilka miesięcy temu mogliśmy przebierać w ofertach depozytów na 8, a nawet 10 proc. w skali roku. Ale to już przeszłość. Pod koniec tego roku za atrakcyjne będzie można uznać oprocentowanie na 5 proc. w skali roku. Wszystko właśnie przez obniżki stóp procentowych w Polsce.

Więcej na ten temat przeczytasz na stronach polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ciekawym udogodnieniem byłaby możliwość potwierdzenia (formalnego) lokaty przez telefon kom. No mamy już mobilny podpis w Plusie, więc trzeba iść dalej :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.