Facebook Google+ Twitter

To już rebelia w sieci czy dopiero ruchawka?

Tych, którzy sądzą, że blogosfera nie ma większego wpływu na politykę, może spotkać niespodzianka. Tym razem chodzi o naukę religii w szkołach...

Członkowie Inicjatywy Uczniowskiej demonstrowali przed krakowskim kuratorium, domagając się wyprowadzenia lekcji religii ze szkół. / Fot. PAP/Jacek BednarczykOd niedzieli wśród zawartości Wykop.pl wzbudza kontrowersje link do apelu znanego blogera, który nawołuje do akcji zbierania podpisów pod petycją o renegocjację Konkordatu.

Nie byłoby w zasadzie o czym pisać, gdyby nie parę istotnych faktów. Po pierwsze, apel blogera został podchwycony przez internautów, o czym świadczy nie tylko liczba tzw. wykopów, ale także zbiór pozytywnych komentarzy pod wpisem z apelem. Sprawa zaczyna wręcz żyć własnym życiem, gdyż napisał o niej również bardzo znany bloger - Azrael. Po drugie, atmosferę rozgrzała Marta Wawrzyn z Pardon.pl, która tekst o tym apelu zatytułowała "Rebelia w sieci: Bloger chce wyprowadzić religię ze szkół".

To wszystko powoduje, że skromny w sumie wpis, który nie przedstawia niczego poza apelem o zmianę, stał się początkiem czegoś więcej, bo autor apelu informuje w następnej notce, że w najbliższym czasie będzie miał już gotowy tekst petycji i formę prawną zbierania podpisów.

Cała sprawa wyraźnie zaczyna się rozwijać i ma szansę rzeczywiście doprowadzić do zebrania podpisów. Pytanie tylko jak szybko opadnie zainteresowanie internautów? Czy wystarczy go na tak długo, aby rzeczywiście spełniła się zapowiedź zawarta w tytule artykułu Marty Wawrzyn?

Renegocjujmy konkordat
Religii w szkołach stanowcze nie
Artykuł Marty Wawrzyn
Religia w szkole czyli rebelia w sieci

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

w maju taka akcja w Polsce nie ma szans... co innego marzec

Komentarz został ukrytyrozwiń

raczej "pokażmy że normalni ludzie mogą coś zmienić"

Komentarz został ukrytyrozwiń

pokażmy, że internauci mogą zmieniać kraj na lepsze

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.