Facebook Google+ Twitter

To koniec Hofmana w PiS? "Zarzuty są poważne"

Andrzej Dera twierdzi, że nieprawidłowości w oświadczeniu majątkowym mogą wykluczyć Adama Hofmana z PiS. "To może być jego koniec w PiS. Trafi na polityczną bocznicę" - stwierdził polityk Solidarnej Polski.

Adam Hofman / Fot. PAP/Leszek SzymańskiW piątek Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało prokuraturę o nieprawidłowościach w oświadczeniu majątkowym rzecznika PiS Adama Hofmana. Nie pojawiła się w nim kwota 100 tys. zł, którą, jak tłumaczy polityk, "pożyczył od znajomych". "Otrzymywanie pieniędzy od osób prywatnych musi być jawne. 100 tysięcy to ogromna pożyczka, to prawie roczny dochód posła" - tłumaczy Andrzej Dera, cytowany przez serwis Gazeta.pl.

Adam Hofman tłumaczy, że chodzi o "błąd podatkowy i pomyłkę", a cała sprawa to sposób "obozu władzy" na odwrócenie uwagi od afery korupcyjnej w MSWiA i MSZ. Do czasu jej wyjaśnienia polityk zawiesił jednak swoje członkostwo w partii i klubie PiS. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński poinformował również, że Hofman przestanie być szefem regionu i rzecznikiem partii.

"Tu nie mogło być żadnej litości. Poseł nie powinien ukrywać tego typu przychodów" - podsumowuje całą sprawę Andrzej Dera.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

No a który poseł jest bez skazy ???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pożyczka od znajomych ? Nie wiedziałam, że od pożyczki płaci się podatek . Może to darowizna ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.