Facebook Google+ Twitter

To miał być skok stulecia. Ruszył proces w sprawie zuchwałej kradzieży 8 milionów złotych (wideo)

To miał być skok stulecia. Mężczyzna z fałszywą tożsamością przez kilka miesięcy uczciwie pracował jako konwojent, by ostatecznie ukraść 8 milionów złotych. Ruszył proces w sprawie zuchwałej kradzieży.

 / Fot. TVN24/x-newsW łódzkim sądzie okręgowym ruszył proces ws. kradzieży niemal doskonałej. W 2015 roku mężczyzna z fałszywą tożsamością przez kilka miesięcy pracował jako konwojent, by później uciec z ośmioma milionami złotych ukradzionymi w Swarzędzu. Do skoku przygotowywał się długo. Zmienił wizerunek, zapuścił brodę, przybrał na wadze. Dopiero po osiągnięciu zadowalających efektów zatrudnił się w firmie ochroniarskiej.

Jako pierwszy w procesie został przesłuchany Adam K. - jeden z pomysłodawców „superskoku”. Śledczy podkreślają, że bez jego współpracy nie udałoby się doprowadzić do ustalenia, kto i w jakim stopniu uczestniczył w akcji. Wg Adama K., głównym pomysłodawcą skoku był Grzegorz Łuczak, który wciąż poszukiwany jest listem gończym. W rolę fałszywego konwojenta wcielił się natomiast Krzysztof W.

Na ławie oskarżonych zasiadło sześć osób. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

TVN24/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Broda mędrcem nie czyni, ale ochroniarzem i owszem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.