Facebook Google+ Twitter

To miejsce trzeba poznać

Doskonale wiedzą o tym wyczynowi sportowcy. Nie ma takiego, który uniknąłby mniej czy bardziej poważnej kontuzji. Oczywiście, "dolegliwości" tego typu nie dotyczą tylko tej grupy ludzi, czy tez osób.

Klinika rehabilitacyjna Columna Medica zdobywa u nich coraz większe uznanie. Specjalizuje się w rehabilitacji sportowców po urazach i operacjach ortopedycznych. Należy do wąskiego grona placówek medycznych zapewniających sportowcom rehabilitację specyficzną dla uprawianej dyscypliny. Pomaga im także w przygotowaniach do osiągnięcia wysokiej formy w planowanych startach. Jako pierwsza zaufała jej Agnieszka Gortel-Maciuk, polska lekkoatletka, specjalistka od długich dystansów, czterokrotna mistrzyni Polski w pół-maratonie, która po kontuzji właśnie tutaj powracała do pełni sił i kondycji fizycznej. Placówkę odwiedziła również Sylwia Gruchała, medalistka Mistrzostw Świata we florecie.

Ale to nie dotyczy tylko sportowców. Ilu z nas ulega wypadkom drogowym? Ilu z nas jest przed lub po operacjach z zastosowaniem implantów w neurochirurgii kręgosłupa, z endoprotezami, z degeneracyjnymi i zapalnymi chorobami stawów kręgosłupa, pooperacyjnych rekonstrukcjach więzadeł, ścięgien, łękotek, chrząstek stawowych i po urazach układu ruchu?

Dzięki ścisłej współpracy z najlepszymi ośrodkami medycznymi w kraju i za granicą stosujemy najnowsze metody diagnostyczne i terapeutyczne. Nasz zespół to wysoko wykwalifikowani fachowcy z wieloletnim stażem. Ponadto cały personel medyczny dysponuje wysokimi umiejętnościami w kontaktach międzyludzkich, co w połączeniu z fachową wiedzą gwarantuje najwyższy poziom obsługi pacjenta - mówi Julita Małuszyńska, Prezes Zarządu Columna Medica.

Ale to wciąż byłaby szansa dla tych, którzy są stricte „pacjentami”.Tymczasem czasami warto zadbać o to, żeby nie stać się pacjentem „pourazowym”. Kto z nas nie odczuwa bólów kręgosłupa po wielogodzinnej siedzącej pracy? Albo po większym wysiłku, gdy brak codziennej kondycji, a i wiek daje się już we znaki? A nadwaga? Klinika oprócz rehabilitacji oferuje także np. turnusy odchudzające dla osób otyłych i z nadwagą. Pacjenci przez cały okres odchudzania pozostają pod stałą kontrolą dietetyka, lekarza, fizjoterapeuty, którzy nadzorują prawidłowość procesu utraty masy ciała. Na bieżąco udzielają oni wskazówek przygotowując jednocześnie do zmiany stylu odżywiania i życia. A dla tych, którzy uważają, że „w zasadzie” nic im nie jest, ale czasem coś boli, albo zmęczenie jest zbyt szybkie i silne-zabiegi odprężająco-relaksacyjne. Tutaj oprócz korzystania z masaży leczniczych i relaksacyjnych można również poprawić swój wygląd dzięki zabiegom z medycyny estetycznej. A taką poprawę samopoczucia można uzyskać, gdy umiejętnie połączy się zabiegi medyczne z całym komfortem pobytu, który znakomicie potrafi wpływać na nasze samopoczucie psychiczne.
Dlatego oprócz 25 gabinetów terapii manualnej i fizjoterapii, sali do Funkcjonalnego Treningu Medycznego, gabinetów konsultacyjnych oraz gabinetu wellness trzeba luksusowo wyposażonych pokoi, restauracji i kawiarni, które również znajdziemy w ośrodku Medica Columna. Niedługo dojdzie do tego nowoczesny basen z rozbudowaną strefą relaksu.

Ważną a nawet najważniejszą sprawą jest podejście personelu do pacjenta- kuracjusza i to daje się się zauważyć zaraz po kilku godzinach pobytu, że każdy jest traktowany indywidualnie i wyjątkowo. Natomiast szef kuchni potrafi dogodzić każdemu podniebieniu ("życzenie gościa-to każdorazowe wyzwanie")


Nie miałam wypadku drogowego, nie miałam operacji, ale byłam, widziałam i odczułam na własnej skórze i ciele. Nie tylko odpoczęłam w zaciszu drzew sosnowych, ale wyjechała z miłym poczuciem, że zrobiłam coś dla swojego zdrowia, które nie jest mi dane na zawsze, dla poprawienia kondycji, której wyraźnie mi ostatnio brakowało....

Columna Medica - nowoczesna klinika rehabilitacji w Łasku – dla ciężko chorych, lekko chorych, ale także dla tych, którzy uważają się za (w miarę) zdrowych.


Jolanta Maria Budniak

/Wykorzystano infor. prasowe Medica Kolumna /


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.