Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23733 miejsce

To może być największy skandal polityczny IV RP

Europoseł Michał Kamiński, były wysokiej rangi polityk PiS, dzisiaj lawirujący między PJN a ministrem Radosławem Sikorskim i adwokatem Romanem Giertychem, ma wiele do powiedzenia na temat Jarosława Kaczyńskiego w okresie rządów IV RP.

 / Fot. Ryszard Hołubowicz/CC 3.0Wystąpił w programie RMF FM, dając kolejny raz swój wyraz opinii i ocen na temat znanych mu z bliska działań politycznych partii i władzy, kiedy był w samym jej centrum. Według dzisiejszej wiedzy europosła, Roman Giertych miał sugerować na piśmie, że w czasie rządów PiS, przekupiono o. Tadeusza Rydzyka kontraktami rządowymi o wartości wielu milionów złotych, na inwestycje geotermalne. Zadowolony takim rozwiązaniem, o. Rydzyk miał w zamian za to zaprzestać domagać się od PiS, zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej.

Zdaniem Michała Kamińskiego, sprawa jest na tyle ciekawa i poważna, iż warto by było dokładnie prześledzić "zmianę jego stanowiska w sprawie tej ustawy". Bo, gdyby informacja w formie zarzutów na temat koncesji geotermalnych okazała się prawdą, to – jak powiedział europoseł w programie Przesłuchanie w RMF FM - możemy mieć do czynienia z największym skandalem politycznym IV RP.

Pytany w programie radiowym, czy został ostatecznie wyleczony z PiS-u po słowach sędziego Igora Tulei o "stalinowskich metodach CBA" - Michał Kamiński odpowiedział, że "nie", gdyż jego zdaniem "stalinowskie metody" to przesada, "której użył pan sędzia". Podobnie, jak ogromną przesadą jest, kiedy politycy PiS-u nie reagowali, kiedy na ich demonstracjach niesiono "transparent porównujący dzisiejszą Unię Europejską, do obozu koncentracyjnego" – cytuje portal http://fakty.interia.pl/tylko_u_nas/wywiady/news/kaminski-to-moze-byc-najwiekszy-skandal-polityczny-iv-rp,1882514Interia.pl.

Czy wobec tego może pan dzisiaj powiedzieć: O, nie! Nasza IV RP nie posługiwała się takimi metodami – pyta europosła, redaktor. Dzisiaj jestem i wtedy byłem krytyczny wobec tego, co robił minister Ziobro – odpowiada Michał Kamiński. Z pewnością ta sprawa – według niego - obnaża pewien, jak powiedział - niedobry mechanizm, który wtedy panował, i można postawić pytania, czy warto było do kwestii ewidentnej łapówki, angażować aż takie środki, (…) czy przypadkiem nie było to elementem uwiarygodnienia tej służby w oczach opinii publicznej.

Podkreślił, że "ta służba" (chodzi o CBA) istniała już dłuższy czas, ale nie miała "spektakularnych sukcesów". Siłą rzeczy nadanie rangi aresztowaniu doktora i wszystkie mocne słowa, które wtedy padły, z których część się jednak nie potwierdziła, każą przypuszczać, że przynajmniej istotnym elementem była tutaj rozgrywka propagandowa. A przecież służby specjalne "nie powinny działać pod publiczkę, pod propagandę, tylko po to, żeby realnie chronić interesy państwa" – wyjaśnił europoseł.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

"... a z drugiej strony medium, które nazywa się katolickim " - czytający i piszący zapominają, że kupczenie narodowym dobrem trwa od zarania Najjaśniejszej - Komisja Majątkowa, którą to w sposób szybki powołał Mazowiecki a jeszcze szybszy zamknął tandem Komorowski-Tusk. Tylko w okresie między tymi faktami nasz majątek pomniejszył się o ponad 24 miliardy. To nieporównywalna skala malwersacji. Szczególnie, że pieniądze dla Rydzyka na geotermie mogły dać początek nowej dziedzinie gospodarki. Zasoby wód geotermalnych w Polsce są jednymi z największych w Europie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Giertych okazał się zwykłym karierowiczem który za okruchy z pańskiego stołu Tuska zrobi wszystko.
Tacy ludzie nie liczą się.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Roman Giertych demaskuje Jarosława Kaczyńskiego i Tadeusza Rydzyka, bardzo dobrze.
Sam jest nie lepszy.Proszę zobaczyć jak się układa, jest w miłosnym uwielbienia,w uścisku z Rydzykiem.
Ostatnio nawet Romana Giertycha pomawiano w Telewizji Trwam, i stąd jest ujawnienie tego przez mecenasa Romana Giertych .Lepiej późno niż wcale ale trochę zbyt późno.
Wypowiadają o Romanie Giertych wrednie, dlatego on, były szef z Ligi Polskich Rodzin, pozwie Rydzyka.
http://dziennikarze.nowyekran.pl/post/85542,giertych-pozwie-ojca-rydzyka

Komentarz został ukrytyrozwiń

To ,że za rządów pana Kaczyńskiego były przekazywane ogromne pieniądze Tadeuszowi Rydzykowi było wiadomo od dawna .Wiadomo też ,że chodziło o poparcie w wyborach .
Pamiętam , jak rząd Tuska nie widział podstaw prawnych na dalsze przekazywanie milionów Rydzykowi , co odbija się po dziś dzień w totalnej krytyce jego rządów.
Jeśli okaże się ,że chodziło o kupczenie ustawą antyaborcyjną będzie skandal.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.