Facebook Google+ Twitter

"To nie brzoza tylko śmieci". Maciej Lasek wskazuje na błąd eksperta Macierewicza

„Naukowcy, którzy nigdy nie byli na miejscu katastrofy lotniczej, analizują zdjęcia pozyskane z internetu i fragmentaryczne informacje” – podsumowuje konferencję zorganizowaną przez zespół Macierewicza. W efekcie: zamiast brzozy, ekspert pokazuje na śmieci doktora Bodina.

 / Fot. pr.sc. TvTrwamMaciej Lasek podczas rozmowy w w radiowym Kontrwywiadzie zwrócił uwagę, że nawet internauci, którzy mogli skorzystać z tego samego materiału, którym posłużył się prof. Ciszewski, wskazali, że profesor analizował inny element, nie brzozę.

„Współrzędne brzozy, która została przełamana, zostały określone w naszym raporcie, nie tylko w naszym. Każdy mógł tam podjechać i zobaczyć, jakie są” – mówił Lasek. Na pewno jednak nie były to te, na które wskazywał prof. Ciszewski. W efekcie, to co dla profesora było brzozą złamaną 5 dni przed katastrofą, w rzeczywistości okazało się śmieciami na działce doktora Bodina.

Wnioski, do których dochodzą zaproszeni przez Macierewicza eksperci, są kompletnie absurdalne - konstatuje Lasek. Prezentują tezy, o których nie wspominali ani członkowie komisji, która to badała, ani biegli prokuratury czy niezależne instytucje. Dzieje się rzecz niewiarygodna, podkreślał Lasek, że osoby, które nie mogły badać materiału dowodowego, nie były na miejscu zdarzenia, głoszą publicznie tezy zupełnie niepoparte dowodami.

Lasek przypomniał, że wiele razy jego komisja prosiła o przekazanie dowodów ekspertów Macierewicza, ale bez odzewu, choć w myśl prawa „kto jest w posiadaniu dowodu mówiącego, że była inna przyczyna tego wypadku niż oficjalnie ustalona, to powinien ten dowód przekazać do prokuratury i do komisji wojskowej”.

Zaledwie dwa materiały z konferencji Maciej Lasek uznał za ciekawe: doktora Jana Błaszczyka, emerytowanego pracownika Wojskowej Akademii Technicznej, pokazujący, jak niszczone jest skrzydło i grupy chemików, którzy pokazali, jakie są produkty spalania.

Maciej Lasek zapowiedział, że 24 października ruszy strona internetowa komisji. Każdego tygodnia będzie uaktualniania i rozbudowywana, a znajdą się na niej także niektóre niepublikowane dotąd zdjęcia pokazane na konferencji kilka dni temu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.