Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3903 miejsce

To nie czas na umieranie - Eksperymentalna terapia ratunkiem

5-letni Seweryn z Poznania choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Choroba już drugi raz przechytrzyła lekarzy i wygrywa. Ostatnią nadzieją jest eksperymentalna terapia. Niestety bardzo droga. Trzeba uzbierać 400 tys. złotych.

 / Fot. Kinga RedlewskaSeweryn to pasjonat motoryzacji. Uwielbia bajkę "Auta", zwłaszcza jednego z bohaterów - Złomka, który jest dzielnym strażakiem. Pięciolatek chce w przyszłości uczestniczyć w prawdziwych wyścigach samochodowych.
Nie wiadomo jednak, czy marzenie Seweryna się spełni.

Chłopiec również marzy, żeby być w domu i mieć rudego kotka, którego nazwałby Kłębuszek. Niestety, od września 2013 roku Seweryn choruje na bardzo złośliwą i oporną na standardowe leczenie ostrą białaczkę! Przeszedł już roczną chemioterapię, po której choroba wróciła ze zdwojoną siłą po dziewięciu miesiącach. W maju 2015 roku Seweryn stanął do ponownej walki z groźnym i śmiertelnym wrogiem. Spędził wiele miesięcy w szpitalu. Po przeszczepie szpiku miało być dobrze, ale zaledwie po czterech miesiącach wróg ponownie uderzył. Białaczka pokazała swoje najgorsze oblicze...Powróciła!  / Fot. Kinga Redlewska

Rodzice Seweryna chcą walczyć z chorobą, która chce odebrać im jedynego synka. Wspólnie z lekarzami podjęli wyzwanie rzucone przez straszną chorobę. Przełomowa, zdaniem lekarzy, terapia z USA, to jedyna szansa wyleczenia Seweryna.
Dotychczas tylko pięcioro dzieci było leczonych tą metodą w Polsce, a efekty są bardzo obiecujące.

Terapia określana w USA jako przełomowa, nie jest jeszcze zarejestrowana w Europie i lek nie będzie finansowany przez NFZ. Wstępny koszt to około 400 tysięcy zł.


Obecnie Seweryn przyjmuje sterydy, zacznie 3-tygodniową chemię ze specjalnym inhibitorem o nazwie Bortyzol. Za trzy tygodnie Seweryn powinien dostać pierwszą dawkę leku. Później przyjdzie kolej na drugą. Całość zakończy drugi przeszczep szpiku. Każdy, kto chciałby pomóc mu wyzdrowieć, może wpłacić pieniądze na konto fundacji.


Każda pomoc pozwala przetrwać trudny czas!

Wpłat przez Pay Pal
witak101@wp.pl
Wiadomość dla odbiorcy proszę wpisać,, SEWERYN "

Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi
PKO S.A. IV Oddz. P-ń
Nr konta 72124032201111000035286598
z dopiskiem "SEWERYN"

Więcej informacji znaleźć można na Facebook :Pomoc dla Seweryna


źródło: Redakcja Teleskopu TVP Poznań

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.