Facebook Google+ Twitter

To nie ja jestem niepełnosprawna - to PKP

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-09-14 16:56

Trzebinia. Dworzec kolejowy - jak każdy inny w naszym kraju. Dla osoby zdrowej mało problematyczny. Wchodzi się po schodach z peronu na peron i nikt nie zastanawia się, że jest on dla innych nie do pokonania.

Stacja - Trzebinia / Fot. Katarzyna ŚmiałekW momencie, gdy pojawia się osoba z dzieckiem, osoby starsze czy ktoś niepełnosprawny, o kulach, na wózku... nie wspominając o wózku elektrycznym, który jest bardzo ciężki (waży około 150 kg) to sytuacja już nie wygląda tak kolorowo.

Trzebinia to miasteczko pod Krakowem. Idealny rozkład pociągów do i z Krakowa. Połączenia dla turystów nie są zbyt kłopotliwe na tej trasie. Tylko ten dworzec, jak zresztą wiele innych w Polsce, ma problem - nie jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych, brakuje przejścia przez tory. Choć nie wiem, co jest bardziej niebezpieczne: przechodzenie po kładce, czy to, że jej brakuje i przenosi się osobę na wózku przez tory, przez kamienie, by można było znaleźć się po drugiej stronie.

Czytaj także: PKP tnie rozkłady, podwyższa ceny biletów i wydłuża czas podróży

PKP, usuwając kładkę, zakładało prawdopodobnie, że nikt już przez tory przechodził nie będzie, natomiast osoba na wózku, chcąc przedostać się na drugi peron, tak czy inaczej, musi przejść przez tory, a bez kładki naraża nie tylko swoje bezpieczeństwo, ale i bezpieczeństwo osób, które muszą ją przenieść. Usunięcie kładki na torach to rzeczywiście najlepsze rozwiązanie, bo jeśli jej nie ma, to osoby na wózkach np. o napędzie elektrycznym, które na owym sprzęcie są naprawdę samodzielne, mogą zapomnieć o podróży pociągiem i tym samym "nie narażać się". A może to właśnie po to jest usuwanie przejść?

Trzebinia nie jest jedynym miejscem w Polsce, gdzie takiego przejścia nie ma. W Zbąszyniu również była kładka, teraz jej nie ma... za to są schody (nie) do pokonania. Dodam również, że na dworcach w Polsce odbywają się remonty na Euro 2012 i znów pojawiają się problemy odnośnie barier dla osób, które niestety nie mają samodzielnej możliwości przejść na inny peron czy też przy wydostaniu się z dworca.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

ONON
  • ONON
  • 14.09.2011 18:37

Za to Sejm jest dostosowany, a ten dupolizak z integracji nagrodził za to Sejm.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mieszkam w Trzebini i doskonale wiem jak wygląda dworzec kolejowy. Zdecydowanie jest to miejsce, które wywołuje u mnie wstyd za miejsce gdzie żyję. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.