Facebook Google+ Twitter

To nie jest atak na PiS, ale na wszystkich Polaków

Nikt z nas nie spodziewał się, że budowanie niepotrzebnych murów pomiędzy partią rządzącą a opozycją doprowadzi do tragedii. Dzisiejszy atak na biuro poselskie PiS naruszyło nieprzekraczalną dotąd w naszym kraju granicę walki politycznej.

Mówił, że chce zabić Kaczyńskiego - zdaniem Czesława Telatyckiego, radnego Prawa i Sprawiedliwości tak miały brzmieć słowa wypowiedziane przez napastnika, który zaatakował dziś biuro poselskie największej partii opozycyjnej. W wyniku strzałów i ciosów nożem zadanych przez 62-letniego Ryszarda C., mieszkańca Częstochowy zginęła jedna osoba, druga odniosła bardzo poważne obrażenia. Niestety, wojna polsko-polska po dzisiejszym incydencie prawdopodobnie stała się faktem.

Została dziś przekroczona granica wyznawania polityki w naszym kraju. Zamiast walki na słowa, staliśmy się dziś świadkami aktu przemocy wobec pracowników biura poselskiego, które nie znajdowało się w centrum zainteresowania opinii publicznej. Wszystko wskazuje na to, że napastnik dokładnie zaplanował swój atak. Dlaczego akurat biuro PiS w Łodzi? Zapewne dowiemy się w ciągu najbliższych dni trwania śledztwa w tej sprawie. Najistotniejszy jednak jest fakt, że to podobnej zbrodni mogło dojść w każdym innym miejscu w naszym kraju a ofiar mogło być znacznie więcej. Jeśli nie zaczniemy natychmiast działać, faktycznie może dojść do podziału społeczeństwa tylko ze względu na sympatie polityczne.

Wina zawsze leży po obu stronach ale kto tutaj jest po obu stronach barykady? Coraz częściej media zmuszają nas do odpowiedzi na pytania: jesteś za PiS-em czy za PO? Jesteś z nami, albo przeciwko nam? Możemy być pewni, że dzisiejsza tragedia stanie się ważnym punktem kampanii przed wyborami samorządowymi. PiS całą winą za śmierć Marka Rosiaka obarczy rząd, niestety nie widząc własnych błędów choćby w prowadzonej, konsekwentnej polityce wobec całego politycznego środowiska w Polsce. Może to zabrzmi niesmacznie, ale zastrzelenie pracownika biura poselskiego PiS w pewnych środowiskach zostanie uznane wręcz za męczeńską śmierć.

Co z tą Polską? Czas pokaże, czy dzisiejsza tragedia była tylko pojedynczym czynem szaleńca czy iskrą, która spowodowała eksplozję politycznej nienawiści w naszym kraju.

WIESZ COŚ WIĘCEJ NA TEN TEMAT? ZAREJESTRUJ SIĘ I NAPISZ ARTYKUŁ! MASZ INNE ZDANIE NIŻ AUTOR MATERIAŁU? WYRAŹ JE W KOMENTARZU!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

MYŚLIWY BRONEK
 • MYŚLIWY BRONEK
 • 20.03.2011 08:12

zając,
jak się zającem urodziłeś to lwem, a tym bardziej sową nie umrzesz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
xre
 • xre
 • 30.10.2010 01:24

szkoda... że nie pozabijał wszystkich złodzieji

Komentarz został ukrytyrozwiń

"prawdopodobnie stała się faktem" :) A wracając do tematu - nie ma żadnej wojny polsko-polskiej. Póki co mamy jednego szaleńca, który chciał kogoś zabić. Uparł się na polityków. Wcześniej planował zamach na Leszka Millera, mówił o zabiciu Jarosława Kaczyńskiego. Zabił członka PiS w Łodzi, ale na dobrą sprawę, mógł to być każdy polityk w kraju. Teoria o tym, że poziom polityki i tego jak jest przekazywana w mediach doprowadził do tej tragedii, jest dla mnie mocno naciągana. Gdyby to była prawda, to na każdym rogu ginęliby ludzie z rąk szaleńców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Arku z takim tekstem jak Pański to nawet dyskutować się nie chce. Podyskutujemy za 35 lat, jak Pan będzie pukał do drzwi ZUS-u. Może niech Pan ojca spyta, czy pracował, czy tylko po wypłatę chodził. Korepetycje ze znajomości losów rodziny aż za bardzo widoczne. Matka też w domu tylko z Panem była i wychowywaniem się zajmowała. Człowieku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Arkadiusz MAJ
 • Arkadiusz MAJ
 • 20.10.2010 18:33

Oto skutki medialnej propagandy PO. Media zamiast śledzić co robi partia władzy skrupulatnie zajęły się PiS wykopując wszystkie brudy.Tylko co mnie to obchodzi zwykłego obywatela, jakiś PiS który się nie liczy. Ważne jest za co wszystko opłacę i co włożę do gara a o to PO już się postara podnosząc wat tnąc zasiłek pogrzebowy likwidując ulgi itd. Jednak nikt tego nie widzi bo dzięki mediom słupek poparcia PO wciąż wzrasta, tak łatwo ogłupić naród bo innego bardziej durnego nigdzie na świecie nie ma. Najbardziej narzekają ci starzy, emeryci którzy za komuny pracowali "czy się stoi, czy się leży" i po kilkunastu latach szli sobie na rentę a teraz dorabiają bo im na lekarstwa nie starcza. A gdy spytać na kogo głosowali w 90 tym to oni na Wałense analfabetę i prostaka nie głosowali to kto głosował że miał 75% ja, miałem naście lat. A teraz mamy biedę i nędze ludzie po śmietnikach jedzenie zbierają mamy swoją wolność.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 20.10.2010 11:59

wataha - słowo to pisze się przez "h"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Winni sa wszyscy obywatele, którzy nie wybrali Jarosława na prezydenta. Bo od tego to wszystko sie zaczeło. Facet nie może pogodzic sie z porażką i juz w dniu ogłaszania wyników zakończył obłudną "kampanię pokoju" i wytoczył działa. I konsekwentnie sieje ziarno nienawiści, a tych, którzy byli za łagodni np.Kluzik i Poncyliusza postawił w kącie. Wczorajsza tragedia to zapewne nie koniec, ten pan chyba modli sie o więcej, bo to tylko nakręca radykalizm, w którym sie lubuje i on i jego pretorianie(poseł PiS Adam Hoffman w lipcu :"Palikot przekroczył granicę, za którą już nie ma polityki, tylko trzeba tego faceta powiesić na najbliższej gałęzi. Wszyscy musimy do tego doprowadzić. Po czymś takim trzeba mu wybrać gałąź" )

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tadeusz Zaj
 • Tadeusz Zaj
 • 20.10.2010 06:57

Degler, pomyje wylewa się do koryt w chlewie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tadeusz Zaj
 • Tadeusz Zaj
 • 20.10.2010 06:55

Panie Mosiszczuk bez histerii, jaka walka polityczna, szaleniec nawywijał, ot tyle
Co to za język, odrobina obiektywizmu i chłodnego spojrzenia. Ja mam pouczać takie wziętego dziennikarza?
Jarek powinien się zastanowić nad semantyką, wypowiedzi. Mistrz demagogii, populizmu, jątrzenia, zwady po tym tragicznym zajściu powinien się zastanowić.
Panie Drabik, ja bym tutaj żadnych znaków równości nie stawiał, bo dostanie pan pałkę z matematyki.
Ja się nie czuję zaatakowany i nie mam żadnych obaw. Morderstwa się zdarzają dosyć często, jakby pijany kierowca rozjechał członka PiS, napiszesz pan, ze walka polityczna przybrała inne oblicze i teraz trwa na drogach?

Komentarz został ukrytyrozwiń

........Dzisiejszy atak na biuro poselskie PiS naruszyło nieprzekraczalną dotąd w naszym kraju granicę walki politycznej. .......Panie Piotrze, nie tak i nie do końca. Przed laty podczas wizyty we Wrocławiu jeden z oponentów Jaruzelskiego uderzył go kamieniem. Moim zdaniem od tamtego okresu rozpoczęła się wolna degrengolada dobrze rozumianej walki politycznej i demokratycznego głoszenia poglądów. Pierwsze informacje o mordzie jakiego dopuścił się syn na ojcu też podnosiły różnice w poglądach politycznych. Opierajmy się na faktach. Pozdrawiam:).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.