Facebook Google+ Twitter

To nie koniec protestów przeciwko koncertom Behemotha. Kolejne w Gdańsku, Krakowie, Warszawie

Po odwołaniu zaplanowanego na 6 października koncertu zespołu Behemoth w Poznaniu zagrożony jest również występ w Gdańsku, Krakowie i Warszawie. Odwołania koncertów domaga się Krucjata Różańcowa za Ojczyznę.

 / Fot. Victoria Morse/(CC BY-SA 2.0)/flickr"Jeżdżą za nami od miasta do miasta. Ustawiają się ze swoim kramikiem przed każdym klubem, tam śpiewają kolędy czy coś tam. Żyjemy w fajnej symbiozie. W wolnym, demokratycznym kraju nie mogę wykonywać swojego zawodu. To śmierdzi poprzednim reżimem" - tak Adam Darski, lider Behemotha odniósł się na antenie tvn24 do protestujących.

Na skutek protestów środowisk katolickich władze Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu nie wyraziły zgody na koncert zespołu Behemoth, który miał odbyć się 6 października w poznańskim klubie studenckim Eskulap. W oświadczeniu mogliśmy przeczytać: "W trosce o bezpieczeństwo studentów i pracowników kampusu uniwersyteckiego nie wyrażamy zgody na organizację koncertu zespołu Behemoth."

Czytaj więcej: Zespół Behemoth nie zagra w Poznaniu. Na koncert nie zgodziły się władze Uniwersytetu Medycznego

Teraz, działacze katolickiej Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę domagają się odwołania kolejnych koncertów m.in.w Gdańsku i Krakowie. "W związku z w całej Polsce planowanymi koncertami satanistycznymi Nergala organizowana jest przez Krucjatę Różańcową za Ojczyznę modlitwa ekspiacyjna i protest przeciwko satanizmowi i propagowaniu morderczego zła!" - czytamy na oficjalnej stronie Krujaty Różańcowej za Ojczyznę.

12 października środowiska katolickie planują kolejny protest, tym razem w Gdańsku. W dniu koncertu o godzinie 7 w Bazylice św. Brygidy odbędzie się msza święta w intencji nawrócenia zespołu Behemoth. A już o 18 członkowie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę udadzą się pod klub B90, w którym odbędzie się koncert. Jak podkreślają organizatorzy protestu, protestują "przeciwko znieważaniu Boga, Maryi Królowej Polski, Świętej wiary katolickiej, przeciwko przestępczemu, promującemu zło, wzywającemu do nienawiści, bluźnierczemu, wyszydzającemu uczucia religijne wierzących wystąpieniu zespołu muzycznego "Behemoth" pod kierownictwem tzw. Nergala Adama Darskiego. Modlitwa różańcowa i rozważania modlitewne jako akt wynagrodzenia Bogu i Maryi Królowej Polski za akt bezbożnictwa i bluźnierstwa jaki zaplanowany jest ze szczególną perfidią w październiku, miesiącu tradycyjnie poświęconym czci Matki Bożej Różańcowej. Modlitwa o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu".

Jak podkreślił Adam Darski w rozmowie z tvn24: "to przeważnie grupy fanatyczne, nigdy nie dyskutują. Nie dopuszczają, że może być inny porządek świata, niż ten, który sobie wymyślili".

Behemoth w październiku ruszył w trasę koncertową promującą najnowszą płytę zespołu "The Satanist".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Może jakby ks. Adam (przyjaciel Nergala) poświęcił scenę. Ostudziłoby to atmosferę
a i metalowa publika poczułaby się lepiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Albo podbija się świat, albo kraj demokracji. Albo trzecia droga...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.